Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
09. 01. 2009

Tak je to zase tady. Po Silvestrovské newsce (pravda - trošku sem ho nasměřoval) přichází legie s dalším ze svých nechtěných masterfórků.
Eště dneska ráno nám legie ukazoval dema a videa nějakýho rusáka s nickem zubich, kterej evidentně používal v zápase q3 nations cupu aimbota a wallhack. Samozřejmě sem ho hned začal nabádat, ať napíše pořádnou newsku na ESR a zákeřně v tom vykoupe i ty kundy z mielu (aus`vig rox). Hanění dobrého jména mielu (roflmaopimp) se samozřejmě nekoná, protože na to legie nemá koule. Nicméně i tak si pro nás připravil opravdovou perličku. Newsku napsal, nečet sem ji. Každopádně už v jejím názvu se mu šikovností jemu vlastní podařilo zaměnit nick zubich za zubbich, což každýho, kdo v čechách udrží gauntlet, musí srážet do kolen, možná i níž. Díky pánu_češtinu_legiemu se teď můžete v top newsce na ESR dočíst že Zubbich (zubb-já) is banned for life. Nejen že konečně legie veřejně vyjádříl svůj postoj ke stylu "hraní" v_tdm_lítajícího_zubba, ale de eště daleko dál a sám sebe označuje jeho nickem. Tím legie okamžitě stoupnul v mém pomyslném žebříčku klaunů, jehož favoritem byl poslední dobou dozajista všem známý transeXuální Hawrix a jeho modré pískoviště.

A nyní důkaz místo slibů, protože jak všichni víme, cenzura dříve či později zapracuje:21. 12. 2008

Ten, kdo schopně idlí správný channely na íercéčku, si určitě poslední dobou všim, že je něco v nepořádku. Ano mluvím o situaci ohledně mesié pissoára X|chta. Pamatuju doby, kdy se i yenda moh učit od tohoto veleidlera své éry. Nebylo dne, kdy bych nezapnul mirc a x0chty zrovna něco nevysvětloval na channelu, nemluvě o aktivitách kolem turnajů a střelby samotné. To se ale mělo záhy změnit...
Nastává zlom, když Luckermana stáhne páně cyppů do čétéčka (pomalou a bolestivou smRt mu nejen za to). Od té doby to de s xichtem z kopce. Ze 110 kilovýho klasika se postupem času stala zřícenina, k jejíž destrukci postačí hellthovo slabší kejchnutí. Človék, kterej přicházel na kalby jako jeden z prvních, má nyní problémy dorazit drív než v jedenáct nebo vůbec. Na irc na něj narazíte spíše jen omylem a to když de spát. Ostatně jinou msg sem od něj za poslední dva měsíce a půl fakt neviděl. Moh bych eště zmínit, že neustále někde pokaluje s ňákejma dobytkama z čt1čky ala cypp, takže dozajista vysokej level, případně eXuje s cRashem kikkomany. Co si budem povídat, je to prostě otřesný. Myslím si, že je jasný kam to směřuje. Jednoho dne prostě přestane to mirc zapínat úplně... feel da FEAR?!?!?
Zrovna sem procházel fotky z různejch lanek/kaleb a vzpomínal na starý dobRý časy nejen s xichtem, když sem si konečně uvědomil, koho mi xicht celý ty roky připomíná...


PS: Doufám v xichtův comeback, jinak se pude podívat jakej je v uR nádhernej výhled... s kytkou...15. 12. 2008

To, že se na výroční kalbě neukázalo tweakerský duo gimp a ludwig, protože byli zrovna v "Kutné Hoře", tomu se můžeme jen smát. Že nedorazil hellth nebo naim, no dobrá, asi měli na práci něco lepšího.
Ale to, že na kalbu nedorazil zakladatel našeho [TA]fanclubu - shaRp, protože měl údajně sraz se základkou, už mě zanechat chladným nemůže. O to víc mě překvapilo, že minulej pátek navštívil "Vánoční kalbu" iniciovanou hawrixovým komediálním blogem na téma "quake 4 je přeci také hra". Kdo aspoň trošku sleduje tuhle scénu klaunů ví, že se jedná o jakousi party rozrůstající se rodiny šebestíků (Jirko sme s tebou) a tak mě nepřekvapuje, že z opravdových quakerů se nikdo týhle dozajista vynikající akce nezůčastnil. Ba naopak. Největším překvapěním pro mě bylo to, co sem objevil v packu fotek. Myslím si, že k tomuhle už není potřeba nic dodávat... snad jen: Sharpe, zamysli se nad sebou.

no tyvole...
no tyvole...

Zdroj: [1]

[1] cuky, quake.cz, 13. prosince 2008. cit. [2008-12-15]22. 11. 2008

Tři tejdny dozadu konečně proběhla kalba s ymperem, která byla naplánovaná už minimálně měsíc předem. Asi nebude překvapením, že eště dva dny před akcí se vlastně nevědělo, kam se pude. Fakt malá klasika. Naštěstí x0cht vytáh nějakou svoji hospodu, kde snad slavil narozky nebo co. Když tam ovšem zavolal jeho kolega z čétéčka cyppísek, vysmáli se mu ponejvíc (asi už ho znali). Nakonec to tedy musel pořešit ten schopnější z ČT a už byla ruka v rukávě.
Já sem si naplánoval, že se eště před akcí zastavím u své kamarádky Veru. Vlak na Masarykovo nádraží mi měl podle Verunky jet v 11:55. Když sem teda dorazil před nádražní budovu a hodiny ukazovaly 11:50 přesně, neodpustil sem si oslavný taneček, že sem aspoň jednou na nádru včas. To se změnilo v okamžik, kdy sem vstoupil do haly a světelná tabule mě informovala o tom, že vlak už měl jet ve 45, ale naštěstí má 8 minut (wtf?!) spoždění. Po výměně peněz za lístek s postarší zaměstnankyní českých drah sem okamžitě vyrazil na druhé nástupiště. Vlak už tam stál a tak sem zaplul do podchodu. Po pár schodech mi známý zvuk dával tušit, že už je to zase v prdeli. Po zmíněném 10sekundovém vypětí sem šel celej zpocenej zchecknout vlaky. Naštěstí už v 11:56 jel nějakej rychlík, kterej měl překvapivě taky spoždění 8 (?!) minut. Dobelhal sem se na druhý nástupiště, kde už bylo pár elitně oblečených a načesaných kreatůr. Poodstoupil sem a rozjel krutej idle. Přijíždí vlak, nasedám, pouštím music. Venku je kolem 20°C, ve vlaku samozřejmě daleko víc. Rozhoduju se sundat si mikinu a boostuju se piškoty. Po chvilce si už otvírám okýnko, jinak bych totiž fakt chcípnul. Žeru a oddávám se ladným tónům z malé krabičky, když v tom si všimnu týpka co sedí přes dveře naproti mě. Vypadá tak na 28-30, kouty jak svině, brejličky - no prostě g33k. Čte si jakousi knížku a zhruba v 5ti minutovejch intervalech si jí přiloží k obličeji a začne jí olizovat/inhalovat - těžko říct, možná obojí. Při této přiležitosti zjišťuju název knízky - "Daňový systém 2008". Řek bych, že tím se dost vysvětluje, nicméně si na něj dávám radši pozor. Později mě napadá, že je to možná kočičí knížka o níž vypráví kocour v Červeném Trpaslíkovi (... nosem se jede po řádce a pachy se z ní uvolňí samy ...) a tak sem už v klidu. Cesta do hlavního města mi vyjímečně utelka jako voda a už vystupuju na hlaváku.
Díky rekonstukci budovy sem nasměrován do jediného funkčního podchodu. Unáší mě davem, nebráním se. Vycházím před nádraží a odebírám se do prava kvůli MHDčku. Kupodivu nacházím přesně tu samou zastávku v níž mě při minulé navštěvě veru & anet poctil svojí přítomností random cikán a chtěl po mě pěťo, které si udajně v zastávce nechal položené na lavičce. Ach ty romantické vzpomínky na večerní Prahu. Bus/tramvaj/whatever/dunno přijíždí překvapivě rychle, nasedám. Po pár minutách se ocitám na Olšanském náměstí. Poučen z minulé návštevy, využívám zkratku a strafeuju si to kolem vietnamských prodejců prapodivně skrytým podchodem. Pár kroků a už sem na místě.
Zazvoním a po chvilce čekání se objevuje Veru s novou barvou vlasů. Prohodíme pár slov a už sme u ní v bytě. S radostí oběvuju racio chlebíčky, kterých se po chvilce zmocním. Než si poslechnu pár storék z poslední doby a vysměju se její učební tabuli overtakenu jí booka. Klasicky pošlu přes qip pár kontaktům nějaký fiktivní zprávy, které vždycky zajistí dobrou zábavu. Pak padne řeč na zabezpeční wifi, který verunka nebyla schopná rozjet. Uběhne doba úměrná 6ti kliknutím myši a všechno je cajk. To by ovšem veru nesměla mít německou spolubydlící, vlastnící nb s německýma oknama, který evidentně nerozpoznali wpa2-psk. Po pár pokusech, který vyustíly stejně jen v to, že se mi notebook německy vysmál, nastavuju wpa-psk a fok. Veruna navrhne, že bychom měli konečně dokoukat rozkoukanej film. Souhlasím. Za pár minut zjišťuju, že její stroj je typickej komp ženský. Všude nainstallovány tuny prapodivnejch softů, reakční doba pár minut. No na x264.720p to prostě stačit nemohlo ani omylem. Nakonec to vyustí v sledování kreslenýho tarzana za hudebního doprovodu Petra Muka ...:D Během filmu nás 2x otravuje Vašek a děsně fňuká, co že mu to Veru napsala na icq. Bavím se.
Sežeru kuřecí a checkuju v linkovaném sešitu channel. Veru se mi směje co to používám za podřadnej chat, ale my elitní idleři víme svoje, bez sešitku ani ránu. Tyfeček nevimkdy napsal, že je schopnej dorazit v 6 a tak se bez obav vydáváme na procházku, která mě přesvědčila, že nejen v Kutné Hoře se jde pořád jen do kopce. Nakonec se už klasicky stavujem v nedalekém Albertu, kde si Verunka Pletáčková musí nakoupit svůj oblíbenej stuff. Dorazíme dom, otvírám tvaroh. S myšlenkou, že se eště před hospou posilním, ho bez rozmyslu odkládám na stůl a něco Veronice vysvětluju, když v tom slyším nějaký mlaskání. Otočím se, ale už je pozdě. Hrůzné dílo je dokonáno. Kočka, eště nedávno vypadjící jako yoda, si naprosto nechutně a odhodlaně vodí můj tvaroh po mapě. Znechucen a ponížen se odebírám k pytlíku piškotů a dávam jim co proto. Kolem 18:30 vylejzáme ven, směr televizní věž, kterou po chvilce míjíme a už sme skoro u hospy. Loučím se s Veru a odebírám se do hospody U Sadu.
Otevírám dveře, abych zjistil, že za nima se nachází prostor zhruba metr na metr po jehož právé straně sou další dveře, naprosto stejné jako ty, kterýma sem zrovna přišel. Se strachem, že za nima se nachází stejný prostor a já se tak ocitnu v cube chytám za další kliku. Tam už se naštěstí nachází zmíněný podnik. Ve velkém stylu McZuzky checkuju pravou stranku, kde se nachází jen pár místních buranů. Du teda zpátky doleva k baru a askuju barmanku, kde že to je rezevace pana Davida Luckermana. Sem informován, že naše orgie se budou odehrávat o patro níž. Procházím prapodivným labirintem úzkejch chodeb, až se dostanu k točitým schodům. O patro níž se nachází další bar a hromady stolů. Du doleva, kde sou opět nějaký místní rookies. Vacím se a du prozkoumat zbylou část. U jednoho stolu sedí týpek, kterej si čte knihu, což evidentně vypovídá o tom, že tohle náš stůl nebude. O kousek dál seděj nějaký 2 random lidi a tak se ptám kolemjdoucí obsluhy. Je mi řečeno, že náš stůl bude nejspíš ten literární. Du teda za týpkem a ptám se ho, jetli je to stůl rezervovanej na Luckermana. Po positivní odvědi se ho ptám, kde teda doprdele je. Po komické scénce, kdy zjistím, že je to ymper si sedám naproti. Naposled sem tohohle týpka viděl v roce 2k2 na invexu, takže mě zas tak moc nepřekvapuje, že sme se nepoznali. Po pár úsměvnejch okamžicích doráží ginger_kid Dyndula. Hned nazačátku sem si nechal zkušně udělat vlastní účet, protože všichni víme jak tyhle kalby v 15 lidech dopadaj. Ympah si jede pivečko, dyndy vodu a víno a já už se klasicky krmím colou. Dyndy mi na lístek uděluje razítko, který si přinesla z práce. Po chvilce příde ňákej týpek, co nám má sloužit a povídá, že nám všechno bude psát na jeden lístek. Řikám mu - fakt ne, že nebudu platit nějaký howna co nakonec nikdo neměl. Týpek se na mě koukne a řekne "Neřikej mi tyvole, na střední sme spolu nechodili...". Zprvu jsem rozčarován touhle opravdu cennou a tak trošku víc homoseXuální informací, nicméně se snažím vlastní účet obhájít. Nutno podotknout, že mi to značně stěžuje Dyndula, která má potřebu toho týpka neustále informovat, že když si tam sama natiskla vlastní razítko, tak je jako všechno cajk (llama?). Týpek po chvilce odchází, vlastní lístek je obhájen, vítězství.
Časem dorazí cyppísek, kterej okamžitě machruje s nejmenší vaskularitou, kterou sem kdy u zdravého neochrnutého dospělého člověka viděl. Zanedlouho po něm se objeví flouty, klauny a jeho žena. Doráží i tyf s haoulí, stings a párek. Že jako poslední dorazí yenda, snad nikoho ani překvapit nemůže, takže vás překvapim tím, že po něm dorazil eště xicht. Všichni něco řešej, Dyndy si mě porád fotí a tyfeček objednává místní klasiku v podobě 20ti topinek. Nerad bych opoměl to, že nás obsluhuje týpek, kterej je víc legie, než legie legiem kdy bude. Má prapodivnej EMO účes, zelený tričko s nápisem něco ohledně jaká lama to je, který až nápadně připomína legieho UAX. Cypp objednává kuřecí plátek v pikantním těstíčku, kterej se postupem večera stane volbou nejednoho skill0ra. Z ničeho nic mi do ruky příde prapodivnej papírovej reklamní sráč, co se dáva na stůl. Tehle je ovšem speciální - elitní. Má vyřízlej nápis LEMON něco. Někdo ze stolu, flouty, klauny a jeho žena to ovšem zkušeně modifikoval tak, žej je vystouplý pouze EMO. Pln nadšení posílám tento boží výtvor dál po své pravici. Postupem času se propacuju od dyndy co nejdál, protože už mě přestává bavit jak si mě pořád fotí. Tyf nás informuje, že duo tweakerů gimp & lůďa nedorazej, protože sou s nějakejma holkama v Kutné Hoře (zlol). Taky časem dorazí první várka topinek. Vyslechnu si pár stérek ohledně toho, jak Haoule polyká celý česneky. Všechno visuálně doprovází párek, kterej okamžitě jednu z topinek zkušeně umísťuje pod stůl.
Z ničeho nic do hospody přídou dva týpci, jejichž oděv budí postvátny despekt. Dokutálí se i k našemu stolu a informují nás, že propagujou nějakou děsně fér ps3 pařbu - Dead Space. Snad víc než jejích vizáží a prací, sem pobaven tím, jak se mistrům ČR v q3 snažej vnutit nějakej brak. Když se je o tom dyndy pokusí informovat, týpek zareaguje otázkou "Takže vy všichni tady něco hRajete?". Xicht bleskurychle spawnuje situaci tím, že prohlásí "No hlavně tady Dyndula". Random_gays nám pouštěj trailer na zařízení, jež mají na šňůrce připevněno kolem krku. Trailer končí a bejt tam ptaah, už mu dává 3 hvězdičky a komentář hodný tRosky. Náhle nás informují, že pro nás mají připravenou soutěž. Náš - kvalitní stůl se od nich ihned odvrací a sere na ně. Zato klauny, flouty, cyppy a paní klaunová sou uvytržení. Dostávají jakousi magnetickou stavebnici z tyček a koulí a cílem je složit krychli. Komu se to prý podaří dostane přívěšek na klíče v podobě svítilny. Flouty neuvěřitelně rozdrtí cyppa, klaun poráží nevim koho (asi svoji ženu). Nicméně se ukazuje, že je to jedna z těch akcí pro uplakaný děti a ceny dostávají všichni zúčastnění a Dyndula (lol?). Poté co si všichni složej svoji uberleet svítilničku se supersvítivou diodou, se u stolu nachází hned několik dementních dyndul, které tuto zbraň využívají místo osvědčeného blesku u foťáku. Okamžitě se z našeho dvojstolu stává disco laser show a každej svítí někomu do xichtu. Zrovna řešíme s yendou starý dobrý časy s OSP (shaRp by malo slintal blahem), když mi dyndy začne svítit do levýho oka. Otočim se a říkam jí, že je fakt nejlepší. Když tento vskutku imbecilní pokus o vtip zopakuje už asi po devátý, pokouším se jí vysvětlit, že jestli toho nenechá dostane fakt už facky. Dyndy se nesmyslně urazí a je klid.
Znenadání nás opouští klauny s paní klaunovou a kupodivu i flouty. Když se ho ptáme o co se jako pokouší, infomuje nás, že nemá prachy a blablabla... no prostě nejhoší howna. Odhází v půl jedenáctý (!) a na to se nezapomíná. Cypp nám už asi po čtvrtý během večera ukazuje svoji značně nezdeformovanou ruku a jede se dál. Kolem půnoci odchází i hlavní hvězda večera ymper, a v půl jedný odchází i Dyndy s Cyppem (!). Cypp se pokouší zaujmout tím, že nikomu nepodá ruku a rychle upaluje za dyndy sic mu nohy stačí. Pooser.
Konečně se v pohodě můžem usadit u jednoho stolu a řešit opravdu důležitý věci. Haoule okamžitě rozjíždí dyndy_namotávácí_hair_style, je veselo. Yenda Potterů s Davidem Luckermanem řešej brejle, což mě okamžitě zaujme a postupem času se mi podaří vypilovat vlastní teorii ohledně xichtovejch brejlí. V podstatě spočívá v tom, že když si rozšlape vlastní brejle získá ohromej strength boost a spoustu užitečných skillů na úkor toho, že okamžitě oslepne. Po pár marnejch pokusů stingse vyvolat bitku s protějším stolem, Tyf objednává dálší várku topinek. Závolá si legieho a řiká mu, že by rád dal další topinky. Legiemu spadne čelist a odpovídá otázkou "zase 20 ? :O". Po prohraném mentálním souboji s tyfem se rozhodne uskutečnit objednávku bez dalších problémů. Topinky mizej jedna za druhou, především díky jirkovi, kterej předvádí neuvěřitelná čísla. Né náhodou si vysloužil svůj novej nick Toasty. Nikdo už nemůže, jen jirka koketuje s poslední topinkou. Během tohoto heroického zápasu nás jen tak mimochodem informuje, že je ekvivalentem nějakýho týpka co vycucává hotdogy (llama?). Kolem druhý yenda začíná dělat, že se mu chce děsně spát. Můj pokus naboostovat ho lightningem ze svítilničky se míjí účinkem. Toasty praví, že tam do čtyř taky nebude a tak se de nakonec platit. Xocht z týpka na_střední_sme_spolu_nechodili vymámí zálohu v podobě litra a půl a už procházíme labyrintem hospody směr ven.
Venku se se všema loučím, zamáváme si s Hauoulí a už si to šinu směr Olšanské Náměstí. Samořejmostí je využití vietnamského invisible podchodu. Na místě zjišťuju, že na tramvaj nikdo nečeká, jízdní řád je nějak nesmyslnej a tak se odebírám pěšky směr hlavák. Po chvíli si uvědomuju, že sem vlastně od přírody děsně línej a tak cestou nastupuju do nějaký 55ky. Na hlaváku se ocitám cca ve 2:30, takže mám eště 2 hoďky času. Nejdřív zkušeně obejdu policajty, kteří očividně zasahují v přilehlém parku a nenápadně se teleportnu do nádražní haly. Zchecknu soupisku vlaků a vytuhávám u nějakýho prapodivnýho sloupu jež je vybaven oválným LCD panelem na němž běží Hledá se Nemo. Po asi 10 minutách si uvědomuju, že sem obklopen partičkou asi 10ti cikánů a tak se rozhoduju jít ven na "čistej" vzduch. Venku míjím uidlený policajty a mizím z parku přeplněnýho smažkama a týpkem co chčije za chůze aniž by se namáhal banalitama jako sundat si kalhoty. Du si pěkně směr Václavák s marnou nadějí, že tam bude situace lepší. Pár desítek minut si postojím nedaleko zastávky a poslouchám music. Pak si říkám, že bych si ten Václavák fakt moh dát. Nasazuju tempo, které odpovídá rychlosti myšlenkových pochodů dynduly a vyrážím. Cestou dolů sem potkal asi 25 černochů v péřovkách, který jen tak postávaj u baráků. Když už sem byl dole, tak sem si řek, že toho asi bylo málo a dal sem si to zase znova nahoru. Počet negrů se zdvojnásobil a už mě pomalu začli registrovat i nějaký báby ve stánkách a začly na mě pokřikovat "klobáááááááááásy a páááááárky v rohlíku". S úsměvem na rtech a slušností mě vlastní poděkuji a dekuju se pryč. Abych se nenudil du si posedět do toho zmaštěnýho parčíku u hlaváku. Ulehám na lavičku abych splynul s okolím a nahazuju idle. V náhohodnej čas se odebírám ke druhé světelné tabuli do nádražní haly. Pod ní se nachází asi 20 laviček a na všech se po sobě vzájemně povalujou homelessové všech druhů a velikostí. Po menší čekačce se odebírám na nástupiště a po větší čekačce přijíždí i vlak. Nasedám, rozvaluju se, pospávám. Zatraceně nekvalitním idle umocňuje eště checking zastávek, abych náhodou neodjel někam do Kolína. Vypadávám v Poděbradech a odebírám se směr domov. Nejvíc utahanej si dávám tvaroh, umeju se a kolem 6tý du chcípnout jak nikdy předtím.

Fotky by Dyndula:08. 11. 2008

Jako milovník quake 3 movies, především teda těch kvalitních, občas stáhnu nějakou tu novinku, co se zrovna objeví "na trhu". Paradoxně koutkem oka sleduju i českou produkci, o který bych se nebál prohlásit, že se kvalitou pohybuje někde kolem sLicova adminování - jinak vynikající akce - PGCH Summer 2k2.
Nudu během idle už pár let zaháním sledováním tvorů nižší životní formy. Exhibici takovýchto exemplářů naleznete jistojistě na dnes už legendární zpovědnici, ale především taky na q4.cz sajtě a zdůraznil bych, že zdaleka ne jen v komentářích.
Zrovna včera sem si zkvalitňoval idle kuřecím, když sem na zmíněné klauniádě4 narazil na newsku od českého "moviemakera" Silu. Viděl sem už několik jeho práciček a nutno poznamenat, že jedna byla horší než druhá. Sosnutí traileru tedy bylo takřka povinností. Mezi highlighty jeho videí bych zmíníl velice špatnou selektci fragů, hudbu a font/intro layouty/kompozice vykradený z filmů (např. Spiderman), dementní rádoby profi zpomalený záběry kamerou (který nikoho, koho bych já označil quakerem ani zdaleka nezajímaj) a často pokusy o nějakej retrostyle bo wtf za pomocí černobílýho filtru. Dále (to asi ale už bude záležitostí celýho HAN-SAI) musím zmínit  neuvěřitelně dementní názvy, které pro svá veledíla volí. V podstatě jediný čeho tímhle opravdu inteligentním počinem dosáhli je, že pokud se chci s někým bavit o nějakém z jejich videí, musíme si nejdřív popsat celej "scénář", protože podle názvu nikdy nikdo neví, o kterém videu je vůbec řeč (za předpokladu, že nevyšlo pár dní dozadu, pak samozřejmě stačí použítí odkazu poslední).
No, dost sraček a vraťme se k onomu traileru. V podstatě se má jednat o jakousi upoutávku na hlavní video, které má zachytit fragy ruskočínského hráče Jiba. Po jeho zkouknutí, se mé pochyby o tom, že to nejhorší Silu už dávno předved, rozplynuly jak dav cikánů při výzvě k poctivé práci. Hned po prvních tónech mě neupoutala vykradená znělka z Elfen Lied. Vzhledem k tomu, že jí mám asociovanou se zmíněným anime titulem mi to přišlo neuvěřitelně trapný a mimo. Následovalo zhrození se, z použitého černobílého filtru skloubenýho s wannabe zpomalenejma záběrama, který naprosto nedávaly smysl. To vše samozřejmě důkladně proloženo logem razoru. Těžko říct, jak to působí na lidi co Elfen Lied neznaj, nicméně mě to přišlo jako lacinej scum, rádoby si hrající na city, s tím, že použitý záběry uděláte za 3 minuty v q3mme. Dále mi přišlo trošku víc směšný, že název autora sem se dozvěděl hned několikrát nicméně jméno/nick hlavního aktéra probliknul v nejvíc nesmyslnej a nečekanej okamžik na max 1-2 sekundy. V podstatě mi přišlo, že je to uděláný cíleně tak, aby si to opravdu nikdo nestih přečíst. Je teda pravda, že ke konci traileru se objeví jakási soupiska, kde se dá název aktéra dohledat, nicméně daleko větším fontem tam je česká skupina HAN-SAI případně QUAKE.cz, což je imho fakt dost low. K čemu je teda popravdě ten trailer? ;)
Co se týče kvality obrazu/zvuku, k tomu žádný komentáře nemám. Jednak tomu moc nerozumím, a druhak mě to v podstatě vůbec nezajímá. Nutno ale podotknout, že video mi to z tohole pohledu přišlo víc než v pohodě.
Na závěr chci jen říct, že se nejedná o žádnej cílenej útok na skupinu HAN-SAI případně na Silu. Myslím, si že moje kritika je víc konstruktivní, než pár písmen v komentářích od řiťolezců všeho druhu na clown1xově blogu. Link na video je samozřejmostí, jen si udělejte obrázek sami. Přecijen de o jakýsi kulturní počin a na ten se budou subjektivní názory lišit vždycky. Připomínám, že tu je prostor pro diskusi v komentářích. Rád se pousměju i já nad vašimi názory ._.

manju by silu
"frags" by jibo

download
(47MB, avi @ x264)04. 06. 2008

Update dvakrát do měsíce, xichtova reakční doba na newsku cca tejden, neustálý breky ohledně rss. Pomalu by se mohlo zdát, že sajty upadaj a čtenost je nic moc. Opak je ale pravdou "přátelé". Poslední měsíc návštěvnost čítá denně ~30 unikátních ip (at žíje googlebot, yahoobot, seznambot, chobot, aimbot, ...).
Poslední měsíce se na only trošku nudíme a tak sem se rozhod, že vám poskytnu takovou malou ochutnávku v podobě pár obrázků, kterými nám krátím dlouhé nedělní večery.

 • První obraz se nese ve stylu ranného kubismu. Vypodobňuje příběh známější než jeho vlastní aktéři. Mnozí se domnívají, že zachycuje nejstarší epický příběh naší quake 3 scény. Mohu-li vám poskytnout vlastní názor - rozhodně se jedná o bajku - vystupuje zde zvěř a poučení je dle mého soudu více něž jasné.
 • Druhé vyobrazení je ve znamení čistého realismu. Taktéž se jedná a velice známý příběh, který dodnes neponechá jedno oko suché.
 • Třetí dílo je už tak trošku tvrdší porno. V podstatě se dá ríci, že splňuje rysy baroka. Nebo sem snad jediný, kdo tam vidí baculaté nahaté obnažené andělíčky? :PP

Ale nyní humor stranou. Aby toho nebylo málo přišel mi včera anonymní mail od fanouška mého blogu. Protože byl přespříliš osobní a vychvalující mě do nebe, svědomí mi káže vyvarovat se jeho citaci. Pevně věřím, že si pobrečíte i bez ní. Snad jen zmíním, že autor, jak sám píše, má také vlastní blog. Jeho design je znám především logem nechvalně neznámého ale o to většího propadáku roku 2005. V příloze pochvalného mailu mi autor poslal i vlastní podepsanou fotku - a o tu se s vámi milerád podělím.05. 05. 2008

Dneska bylo na programu předposlední kolo LB. Už když sem před zápasem samotným idlil irc, docela mě pobavilo, že se má hrát bo5 (best of five), i když se nejedná o finále LB. Samozřejmě sem ihned kontaktoval legieho a jako spRávnej sráč ho trošku pospamoval.

qry na irc...

[21:34:18] [[TA]Wh3nom]: vinmacka?
[21:34:36] [Legie]: j
[21:34:40] [[TA]Wh3nom]: hele
[21:34:42] [[TA]Wh3nom]: rekni mi
[21:34:44] [[TA]Wh3nom]: proc se hraje
[21:34:46] [[TA]Wh3nom]: ted bo5
[21:34:49] [[TA]Wh3nom]: co to je za picovinu
[21:34:52] [[TA]Wh3nom]: ten q3 nc
[21:34:55] [[TA]Wh3nom]: chapu
[21:35:00] [[TA]Wh3nom]: finale celkovy
[21:35:02] [[TA]Wh3nom]: dokazu pochopit
[21:35:08] [[TA]Wh3nom]: finale wb a finale lb
[21:35:09] [[TA]Wh3nom]: ale nechapu
[21:35:11] [[TA]Wh3nom]: proc se hraje
[21:35:12] [[TA]Wh3nom]: nesmyslne
[21:35:16] [[TA]Wh3nom]: bo5
[21:35:21] [[TA]Wh3nom]: v nakym zapase
[21:35:25] [[TA]Wh3nom]: kterej je nekde uprostred pawouka
[21:35:27] [[TA]Wh3nom]: z niceho nic
[21:35:30] [[TA]Wh3nom]: tak mi rekni tyvole
[21:35:33] [[TA]Wh3nom]: co to dopici je ?
[21:35:44] [Legie]: ja psal pravidla snad ? :/
[21:35:49] [[TA]Wh3nom]: fajn
[21:35:49] [Legie]: ja dosel k hotove veci bouzel
[21:35:50] [[TA]Wh3nom]: ukaz mi
[21:35:54] [[TA]Wh3nom]: kde v pravidlech
[21:35:55] [Legie]: neni to na webu
[21:35:56] [[TA]Wh3nom]: ze se bude hrat
[21:35:58] [[TA]Wh3nom]: be5
[21:36:01] [[TA]Wh3nom]: o*
[21:36:04] [[TA]Wh3nom]: nakej lol zapas
[21:36:09] [[TA]Wh3nom]: proste to neni nikde
[21:36:12] [[TA]Wh3nom]: tak se zklidnete
[21:36:18] [[TA]Wh3nom]: a dejte to normalne
[21:36:19] [[TA]Wh3nom]: zase tyvole
[21:36:22] [[TA]Wh3nom]: naky frasky
[21:36:23] [[TA]Wh3nom]: jen proto
[21:36:30] [[TA]Wh3nom]: "ze je to zajimavej zapas
[21:36:30] [[TA]Wh3nom]: "
[21:36:34] [[TA]Wh3nom]: to trosku zavani
[21:37:06] [Legie]: cim to zavani ? stejne to da swedsko 3:0
[21:37:14] [[TA]Wh3nom]: no ne
[21:37:19] [[TA]Wh3nom]: proc se nehral bo5
[21:37:21] [[TA]Wh3nom]: prvni zapas
[21:37:24] [[TA]Wh3nom]: v LB
[21:37:26] [[TA]Wh3nom]: 2ha vetev?
[21:38:02] [Legie]: http://www.quake.cz/q3nc/?page=loosers
[21:38:05] [Legie]: tak sem to udelal
[21:38:11] [Legie]: ze od toho 4 kola bo5 no
[21:38:14] [Legie]: nevim
[21:38:41] [[TA]Wh3nom]: :))))
[21:38:44] [[TA]Wh3nom]: tak to je ovsem hodne fer
[21:39:10] [[TA]Wh3nom]: je to proste nelogickej nesmysl
[21:39:17] [[TA]Wh3nom]: a nikdy to tak nikde nebylo
[21:39:18] [[TA]Wh3nom]: :)
[21:39:29] [Legie]: nikdy nebyli 3 teamy z jedne zeme
[21:39:34] [Legie]: myslis ze me to nesere ? :(
[21:39:36] [Legie]: popravde
[21:39:44] [Legie]: nejradej bych se na to nejvic ale nejvic vysral
[21:39:51] [Legie]: fakt uz po zakl. skupinach
[21:40:03] [[TA]Wh3nom]: tak to je mi jasny kdyz ten vas super team nepostoupil
[21:40:08] [Legie]: dojdu k rozdelane veci - 3/4 veci je neujasnenych
[21:40:09] [[TA]Wh3nom]: ale porad nechapu
[21:40:14] [[TA]Wh3nom]: proc se ted ma hrat bo5
[21:40:19] [[TA]Wh3nom]: kdyz to este porad neni finale lb
[21:40:19] [[TA]Wh3nom]: :D
[21:41:10] [Legie]: nevim no finale lb bude taky bo5 proste
[21:41:19] [Legie]: je to lepsi jak hrat 2 trapne mapy - stejne uz je konec
[21:41:23] [Legie]: neresil bych to moc
[21:41:48] [[TA]Wh3nom]: presne
[21:42:01] [[TA]Wh3nom]: proc jet podle zajetech pravidel
[21:42:08] [[TA]Wh3nom]: kdyz si to muzes udelat uplne sam uplne jinak
[21:42:11] [[TA]Wh3nom]: to je argument!
[21:42:12] [[TA]Wh3nom]: :DD
[21:42:22] [[TA]Wh3nom]: proste je to llama
[21:42:25] [[TA]Wh3nom]: a je to evidentni
[21:42:27] [[TA]Wh3nom]: :)
[21:42:38] [Legie]: nj uz at to mam za sebou
[21:42:48] [Legie]: spis nechapu co ti to tak vadi
[21:42:58] [Legie]: kdyz je to uz od zacatku posrane cele s tema ABC teamama
[21:43:16] [[TA]Wh3nom]: co na tom je jako posranyho? :D
[21:43:26] [Legie]: nevim sere me to
[21:43:35] [Legie]: mel mit kazdy tym jeden team
[21:43:38] [[TA]Wh3nom]: to je ale jen tvuj subjektivni nazor
[21:43:38] [Legie]: tohle me proste sere
[21:43:43] [[TA]Wh3nom]: to ze se to ted nema hrat bo5
[21:43:46] [[TA]Wh3nom]: je proste realita
[21:43:46] [[TA]Wh3nom]: :D
[21:43:54] [Legie]: aspon to nejak zpestrim
[21:43:59] [[TA]Wh3nom]: ok
[21:44:01] [[TA]Wh3nom]: finale lb
[21:44:06] [[TA]Wh3nom]: budem hrat na jednu mapu
[21:44:07] [[TA]Wh3nom]: tl 10
[21:44:13] [[TA]Wh3nom]: to bude paradni spestreni
[21:44:15] [[TA]Wh3nom]: hned budes na koni
[21:44:17] [[TA]Wh3nom]: :))))))
[21:44:41] [Legie]: :)) moc to resis stejne je to docela jedni
[21:44:43] [Legie]: jedno
[21:45:35] [[TA]Wh3nom]: ok tyvole
[21:45:38] [[TA]Wh3nom]: az bude nakej turnaj
[21:45:41] [[TA]Wh3nom]: a das nekomu 2:1 na mapy
[21:45:43] [[TA]Wh3nom]: tak tam pridu
[21:45:46] [[TA]Wh3nom]: a reknu
[21:45:47] [[TA]Wh3nom]: coze?
[21:45:56] [[TA]Wh3nom]: ac je to bezvyznamenej zapas
[21:46:01] [[TA]Wh3nom]: ma se to hrat bo5
[21:46:02] [[TA]Wh3nom]: ...
[21:46:03] [[TA]Wh3nom]: :))))))))
[21:46:09] [[TA]Wh3nom]: uvidime jestli s tim budes souhlasit
[21:47:54] [[TA]Wh3nom]: ted sem si te desne povodil co ?
[21:47:55] [[TA]Wh3nom]: :D:D:D

Před pár minutama se dohrálo ono zmíněné kolo. A copak se asi nestalo?... UK vedli nad SWE 2:0 na mapy, ale protože se hrálo nesmyslně bo5 (= 3 vítězné mapy) nakonec vyhráli švédi 3:2 na mapy. llama? Tak co to dopíčí zase je za čachry? Inu českej quake pod taktovkou mesié pissoára Legieho (bo nevim koho jinýho) si to zase jednou povodil... :D01. 04. 2008

 • Counter-strike rox.
 • Kdyby se utkali 4 rexové proti 4 if22 mapě q3dm14tmp, rex by děsně prohrál.
 • Godforsaken jsou Mistři české republiky v Q3 TDM a vůbec tu hru hrajou dobře a důstojně.
 • Hawrix je těžká váha.
 • Smasher a Mžik jsou lepší než hRáči Total Annihilation.
 • Morava je součást České Republiky.
 • Legie složil státnici z českého jazyka.
 • Teether neumí jezdit na kole.
 • Stings má rád hubený holky.
 • Xicht vidí.
 • Černoch zapnul ICQ.
 • Rex má přehled o q3 scéně a v životě by jak kretén nehypoval veleúspěšné tituly typu Painkiller.
 • Lesli není gay.
 • Polsko je uznávaný stát a patří do evropy.
 • Tyf neumí v malování.
 • Zubb lítá v TDM a děsně to tam huntuje, ale naštěstí tu je spickup, kdy si zahraje sobě dostatečně důstojnou hru.
 • iS-Operátor je unikát.
 • QW je nejlepší quake.
 • Crouchslide je důstojnej pohyb.
 • Q4 slaví úspěchy. To sme to ale byly kreténi, když sme se mu už z počátku vysmívali.
 • Walpeer není imbecil.
 • Windows ftw.
 • Fort zhubnul.
 • Cizo a Paave nejsou teploušové, pouze si vzájemně narovnávali rovnátka jazyky. (což se jim dařilo a vůbec to v zákoutí nedorovnávali něčím úplně jiným)
 • Tvaroh sux.
 • Xicht umí kotrmelec.
 • Dyndy je zatraceně sexy a opravdu netrpí footfetishem.
 • IRC sux, viva la ICQ :O
 • cg_xerpslients 1 zkvalitňuje hru a nepoužívaj ho jen největší ubožáci.
 • Jocko je česká Q3 elita.
 • Xerkon je malý umělohmotný prasátko.
 • Nejlepší seriál všech dob je Tak jde čas.
 • UPC je nejkvalitnější poskytovatel vysokorychlostního připojkení v České Republice.
 • Manning není labilní a je schopnej posoudit jaká hra je kvalitní.
 • Invalidní vozejčky sou k ničemu.
 • Mžik vždy předvádí pouze důstojné hry a vůbec - hraje pro diváky.
 • Total Annihilation není nejúspěšnější český QUAKE klan všech dob.
 • Rexovy názory jsou důležíté a je opravdu potřeba nám je sdělit kde se dá.
 • Nejkvalitnější síť, kterou si lze i nejvzdálenější budoucnosti předtavit, zosobňuje MKC LAN.
 • Krysa reaguje na irc.
 • Gimp nebyl v životě vtipnej.
 • Cypp je pořád děsně vtipnej.
 • Gamb se dal na limču.
 • Tyf je hooliganem baletní školy pro vozejčkáře.
 • Naim pozná kvalitní film.
 • Ekovoda je břečka.
 • Černoch zvednul telefon.
 • Wingman byla nejhorší mouse všech dob.
 • Trend a vývoj české Q3 scény, neurčovali hráči Total Annihilation.
 • Quake.cz má vynikající desgin, kterej vůbec neprzní samotný název domény.
 • Sharp přešel na CPMa.
 • Arqon je naše modla.
 • Hawrix by nikdy nepoužil tak směšný spojení jako je "hráč má nízký status".
 • Hobbys není klaun.
 • Yenda nedopil čay.
 • Nejsme největší bozy.
 • Greenhorn není prase.
 • Tyf nemá kopýtka.
 • Párek není převlečenej tyf, kterej má celý tělo stažený silonkama.
 • Xato nepíše votřesný cocksuckoviny.
 • PanClon není námořník.
 • Hawrix by nikdy nebyl tak hloupej, aby poslal walpeerovi pozvánku, když tady byli 10tky jinejch zájemců.
 • Napalm je neuvěřitelně vtipnej a má děsný charisma.
 • FPScore není jen cs.prznění engine-u na kterém vznikla nejlepší mp hra všech dob.
 • Balt v žádném prípadě není nejvíc low scum šňupající cokoliv.
 • Fort byl vždycky levičáckej dlouhovlasej černej žid.
 • hRoch určitě nesabotuje upc downloadem z00 shemale poRnu na páteřní síti.
 • Soptík je největší zLo český Q3 scény. Hobbysi, náš zachránče, kde jsi? :(
 • wendy ani tyf v současný době nepatřej do nations výběru... tyf, protože na to kálí a wendy protože s nim nikdo hrát nechce ;o) -- navíc jsou tu lepší volby, který tdm hrajou míň jako 1v1. (legie,ttnek,smasher,zubb,sh...)
 • Dickobrazzi, pěknej sestřih.
 • Unfind má pravdu a všichni sme jen pouhý sedliaci co nemaj odvahu pořádně se oblíknout do bokovek, tang, těsnejch triček a udělat ze sebe nadlidi.
 • cRash tvrdě ujíždí na dechovce.
 • Eva a Vašek nejsou sourozenci a zároveň biologickými rodiči rexe.
 • Všichni melem děsny hovna, pořád jenom brečíme a už by sme konečně měli prejít na cpm.
 • Shebin je elita od tý doby, co smrdí na upc. A pak, že je ten cesnet tak dobrej.
 • Smasher dostal rozum a zejtra de tRojkou.
 • Cože?! Flat není EMO!
 • Jura vás nesleduje.
 • V mapě ztn3tourney1 nejsou ďůlky vzniklé nedopatřením her inty, desty, zubba a mžika.
 • Cypp nevypadá jak ňákej fotřík v letech.
 • Hawrix vyniká především v praktických znalostech série Quake.
 • V porovnáním s Unrealem není žádná hra hrou, dokonce ani Unreal.
 • Cod ROX!
 • Hráči God Forsaken nemusí být dva, aby byli schopní ovládat jednoho hráče v Q3 duelu. V žádném případě jeden z nich nemíří plastovou kytarou z Guitar Hero a už vůbec ten druhej neovládá movement volantem s pedály.

Apríl
HAHA :O25. 03. 2008

Brzo už to budou 2 roky, co sme všichni přešli z modu OSP na CPMa vq3. Postupem času sme se tak propracovali z verze 1.34 až do současné 1.45.
Zahrnutí vq3 do CPMa (chápej konkurenčního gameplaye OSP) mělo jediné logické opodstatnění - CPL tehdá oznámilo podporu Q3 DUELu ve své World Tour 2k6. Ač to ten imbecil arqon popírá a všem vysvěltuje, že to tak nebylo - prej ho o to požádal Rhea - všem co nemaj v hlavě úplně nasráno to musí bejt přece jasný.
Důvod k přestupu byl jednoduchý - ve prospěch CPMa jasně hovoří lepší netcode. Tak sme tedy vyměnili roky prověřené OSP (hi shaRpy) za novinku v podobě CPMa vq3, které mělo bohužel "opravenou" fyziku pohybu, takže strafe byly oproti OSP rapidně zkráceny. Postupem času se také zjistilo, že chybjej vychytávky z OSP v podobě cg_deadbodyfilter, cg_gibs nebo že crosshairy vypadaj trošku jinak. V nějaké další z verzí mental arqon "opět opravil" spawn systém (ano ten s kterým sme hráli bezmála 7 let a nikomu nic nevadilo). S CPMa sme se všichni (až na shaRpyho) docela sžili a zvykli si na to, že se prostě už nikdy normalně skákat nebude. Dalo by se ríct, že to bylo v podstatě ok, ale....
V tom ovšem přišla verze 1.44, kde si buznička arqon usmyslel, že nesmyslně zaktualizuje ikonky itemu. Ty sou teď tak otřesný, že kdykoliv vidim loading mapy/itemu, chce se mi blejt. Aby toho nebylo málo, nesmyslně ubral jedno vykreslování thin shaftu, což mě sice netrápí, ale byl to dozajista potřebný krok (ne nešlo ho tam nechat!). To samé nastalo ohledně vykreslování kouře. Původní nastavení zmizelo do ztracena a vrátit se ke starému kouři opět není možný :(tyffy).
V poslední době vyplul napovrch command v podobě cg_xerpclients. Už když sem hrál před rokem EuroCup, všichni děsně plakali z tehdejšího fenoménu, kterým nebyl nikdo jiný než Lugia a jeho shaft. Podprůměrný hráč (kevšemu cpm), byl hypován do nebes díky statistikám shaftu, které většinou nešly pod 45%. Ze všech stran se linuly breky nejen českých nul, že mu to opravdu lepí a jak není vynikající. Až nyní ovšem vyplouvá napovrch, že celou dobu používal už zmíněný command cg_xerpclients 1 na shaft.
Teď neco blíže k vlastnímu příkazu. Pokud se podíváte do dokumentace CPMa dozvíte se následující.

cg_xerpClients (default = 0)
1 - id's smoothclients: fine if you have TN 0, worthless otherwise.

Blabla, prostě víte howno největší. Nezbejvá vám než si příkaz vyzkoušet sami. Slyšel sem o tom že ho používali teploušové z miel už dříve, nicméně když sem vyzkoušel hodnotu -1, kromě většího warpu mi to nijak speciální nepřišlo. Čas plynul a někdy před cca 2ma tejdnama na to zase přišla řeč. Byli sme na serveru s kRysometem a tyfoidem, když mi někdo objasnil, že ta "správná hodnota" je prej 1. Tak sem si to nastavil a směju se do teď. Pěkně sme se s klukama pobavili a samozřějmě dospěli k názoru, že command na vypnutí uhejbaní nmyho v q3 fakt nepotřebujem. Tahle hodnota vám totiž prakticky zdvojnásobí accuracy s mašinou a shaftem aniž by ste na svý hře změnili cokoliv jinýho. Nemálo to vysvětlilo pár her s jistejma polákama. Warpy jsou stejné jako při hodnotě 1, což je při raketě fakt nejhorší. Tomu se dá samozřejmě předejít tím, že si xerpyho nastavíte pouze pro zbraně kde vám zjednoduší aim o polovinu:

bind e "weapon 6; cg_xerpclients 1"
bind f "weapon 5; cg_xerpclients 0"

No není to nejlepší? Takže poslední dobou lidi zjišťujou, že je v Q3 CPMa celou dlouhou dobu cheat... ano zajisté je to cheat, když to ve výsledku udělá z vašeho shaftu takový dělo, že 50% accuracy vám nedělá sebemenší problém i když si jen tak skáčete po levelu. Mašina je taky přímo vražedná. Díky Lukerovi a Zubbovi už sem měl tu možnost si proti xerpymu oficiálně zahrát. Dozajista bylo normální, že sem měl v pt4 mašinu 18 a luker asi 43, je to přeci tak výborný hráč (ne, nejsou to breky - já nejsem ten kdo prohrál ._.). Spíš mi de o to, poukázat na trošku lol command, kterej vám jedině tim, že si ho zapnete ve výsledku natolik zjednoduší aim s shaftem/mašinou, že prakticky ve vq3 jiný zbraně nepotřebujete.
Hmm a kde je náš vyvážený Q3 teď? Jen se podívejte na poslední dema v3rba nebo cyphera, dost zvláštní, že maj shaft na netu (klidně na pongu 60+) lepší než cooller na lanu, ne? To mě taky přivádí k myšlence, jež neustále produkuje ten shemale arqon, že cg_xerpclients jenom upřesňuje pozici nmyho v mapě. Tak tomu bych se hodně divil, když s jeho pomocí každej produkuje těžce nadprůměrný stats i pro hru na LANu.
Samozřejmě všechno se dá poladit, kupodivu ne v CPMa. Pokud se třeba na ESR, vyjádří vq3 hráči, ať už k players, ikonky itemu, cg_xerpclients nebo fyzice, okamžitě nám pan šukam_ovce_arqon vysvětlí, že sme uplakaný vq3čkáři co nemaj právo do ničeho co kecat. Dál se nám vysmějeí, že to proč brečíme je následek toho, že fixnul nějakej z bugů (ano opravdu nám hodně vaděj tech 7let co s nima hrajeme ty kreténe), nebo že máme jít hrát cpm, když nejseme s vq3 spokojení. Vůbec tahle fráze - "tak hrajte cpm ne?" - se v těhle diskuzích šíří z debílka na debílka.
Popravdě je to eště o dost vtipnější. Ve skutečnosti totiž vq3 gameplay upravuje team, kterej se x let soustředil na CPMa, a x let nám vysvětloval jak je to konkurenční OSP děsně nahowno. Nyní sme v situaci, kdy se k gameplayi vysloví řekněme nezanedbatelná část vq3 hráčů (chápej, těch lidí co ten gameplay fakt hrajou - neviděli ho jen v ňákym changelogu) a ta je umlčena anglickým ekvivalentem českého rexe v podobě mesié pissoáru arqona (taky ničemu nerozumí, nikdy nic nehrál a už se na něm projevuje těžké stádium demence), nebo některým z hráčů cpm, že se vlastně nic měnit nebude (podle nich je to přece ok) a že máme radši přejít na CPMa CPM nebo CPMa CQ3. Tak řekne mi někdo dopRdele, co je tohle za komedii? Evidentně není něco v pořádku...
Výsledek? Je jedno co si o gameplayi myslej hráči co ho hrajou (add OSP) x let, hlavně že cpm hráči (který vq3 nastavení asi hodně ovlivní, když ho nikdy ani nespustěj) jsou spokojení.
nic než [TA], smRt arqonovi...14. 03. 2008

Před měsícem sem se zúčastnil turnaje pořádaneho adminem všech adminů - xichtem, který je mimochodem stále jedním z držitelů titulu Mistra České Republiky v QUAKE 3 TDM (to jen upřesnění pro jistého teoretika, jež dozajista pod vlivem omamných látek záhadně korunoval v jistém komentáři parodie na tdm nějaký teplouše). Turnaj už byl klasicky pod záštitou united-games.cz, kterým (zejména soptíkovi) bych chtěl tímto poděkovat za support q3.
Od poloviny ledna bylo ňáky sraní se skoolou (= zkouškový) a tak sem se ke hraní moc nedostal. Nicméně, když mi xochty oznámil, že se hraje další turnájek, tak sem se už z principu musel regnout. Mezitím sem konečně poskládal new komp, na kterej sem zatim stihnul hodit jen wokna, drivery a mirc. Tady se nám příběh dělí na tři od sebe oddělitelné části:

1. wh3nom a společenstvo aimlessů
 • new komp s disable accel in games (mw)
  • skupina
  • první kolo play-off

Přestože se mi už od začátku zdálo, že tam mam nějakou sběsilou accel, nevěnoval sem tomu moc pozornost - přecijen po tejdnu nehraní to trošku vypadne z ruky. Rozhodně mě víc sral tweak v podobě náhodnýho warpu mouse.

Moje skupina byla následující:
 • wh3nom
 • eJo
 • TykEroN

Hry jako takový nehodlám nijak zvlášť rozebírat, přecijen je to měsíc dozadu a na dema kvuli tomu fakt čumět nebudu.


Ze skupiny sem postoupil nečekaně z prvního místa. V prvním kole play-off mě čekal hráč fragonia, což nebyl nikdo jiný než zafejkovaný slovák mino.


 • new komp bez disable accel in games (mw)
  • WB play-off

Pak už sem si řek, že je to nějaký divný, když i po pár hrách v ruce ta jistota není a tak sem se odebral zchecknout mouseware. Jaké bylo moje překvapení, když sem zjistil, že mám zaškrtlý "disable acceleration in games", který má paradoxně přesně opačnej účinek.
Odškrtnuto a už sem šel hrát další kolo, kde na mě čekal nebezpečně nepřísnej legie, kterej už klasicky přes silný řečičky, jimiž mě častoval nějakej ten tejden, zaplakal stejně jako vždycky.


Následovalo finále WB proti jedinému člověku v české republice, jež si vydělává hraním (titul progamer @ pg pořad č.7 QUAKE - interview vede blbeček rex). To v přímé konfrontaci se skutečností, že se v životě neumístíl v žádném turnaji o ceny (natož aby ho snad vyhrál), ve mě samozřejmě budilo takřka až posvátný respekt... o něco míň ovšem už to, že sem mu naložil o čytřicet na sens/accel "starejch" pár hodin. Díky lehkýmu aimlessu, za kterej vděčím  opravdu použitelným vrchním portům na desce, sem lehce podleh v ztn a dostal v aeru, který má smažka fakt nejlepší (FUNNYALERT - hi foRt).


3. wh3nom - návrat kRále
 • old komp - classic
  • LB
  • Grand final

Jak vidět hry stály pořád za hovno a tak sem si řek, že na to prostě už seru a switchnul sem na starej komp. Asi nebude moc velkym překvapením, že na něm bylo moje starý nastavení, který se kupodivu neshodovalo s identickym na novym kompu ani po odškrtnutí toho accel suxu.
Nic se naštěstí neděje, protože turnaj byl FDE. Že pan progamer vyžere v grandfinále hlínu bylo teď jasný už předem. Jediný co mě opravdu mrzí je, že díky mě sem musel vyřadit tyfa (ač duelista desetiletí a několikanásobný mistr České Republiky, hraním se neživí @ progamerem se býti necítí), kterej by byl jinak dozajista druhej. Tyf měl klasicky nejvíc zesraný upc, ale přesto nehrál zmRda - díky mu za parádní zaskákání, aspoň jedna hra byla normální.


Následovalo tedy už Grand Finále. Po připojení na server se mě smažka pokoušel laciným humorem přemluvit, abych ho nechal vyhrát, protože chtěl podložku za první místo. Celekem paradox - člověk, kterej se živí hraním počítačových her, vás ve finále přemlouvá, aby ste mu nechali podložku za 3 kila. 2low..
Jelikož jsem postupoval z LB musel sem vyhrát 2 sérky map. Tak se taky stalo a smashera sem "překvapivě" rozsekal ve 4ech mapách v řadě. V posledním ztnku se mi dokonce nepěkně rozplakal (you are so pRo!!).


Ve výsledku sem teda tejden hrál na naprostym lolu a den na zase jiný sračce než sem se propracoval ke starýmu dobrýmu nastavení. Problem na new kompu sem paradoxně vyřešil jen tím, že sem šoupnul mouse do jinýho usbéčka, než bylo u ps2ky a jede to do dnes cajk.
Závěrem eště pár fotek ceny za první místo - hadry Steelpad QCK+. Je fakt obří. :X1 2 3