Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
24. 12. 2021

Vzhledem k datu dnešního dne, nelze tuhle newsku uvést jinak než tradičně.


A teď to důležité. Neuvěřitelné se stalo skutečností a jistý kočovný opravář kvalitní kaučukové obuvi konečně doručil dlouho očekávané zboží.

Nejlepší sluchátka uR-30 značky KOSS jsem postrádal někdy od let 2009/2010. Zhruba v polovině roku 2016 se mi je povedlo z xata konečně vymámit. Světe div se, po ~6 letech ustavičného a svízelného opravování pouze přestal fungovat levý reproduktor. Dost dobrý.

A dnes, dnes se to stalo. Sedím v nepohodlné židli a nerušen okolím si po ~12 letech konečně zase mohu poslechnout "Lunetic - Ať je hudba tvůj lék".

Konečně.08. 09. 2010

Před pár minutama mě plínič upozornil, že v hawrexově multiherním a multikulturním šapitó není něco v pořádku.
Co na to říct? Imo jeden z mnoha miliónů bReků, smRků a whinů jedné "české herní celebrity". Soudím, že je to jen otázka času, než se tam opět navrátí vrchní klaunijé a rozjede si znova svojí typickou estrádu, jen červený nosánek bude patřičně ozdoben moučným přelivem.
Musím přiznat, že mi na xichtě vykvetl úsměv. Takovej ten klasicky upřímnej, od srdce. Přirovnal bych ho k úsměvu, který se vám automaticky vygeneruje na hlavě, když vás černoch krmí stórkou, proč vám nevzal telefon, 3 dny se před váma pečlivě schovával a maskoval se líp než veterán z vietnamu.
Přestože je na doméně umístěn velký nápis "THE END" a obsahově stránka utrpěla (spíše k lepšímu), to co tam vidím já zůstává při starém. Je to jen jeden z miliardy důkazů, že přes všechny ty parodie a pokusy nést se "českou quake scénou" v rytmu "sami sobě, my pro nás, kdo chce může přiložit ruku k dílu" to je a byla vždycky jedna prachsprostá a nepovedená One_Man_Show pod taktovkou vyfetovanýho podivína, kterej chtěl ovládnout svět a doufal, že je vskutku vizionář.
Nechápejte mě špatně. Aplauduju, jen ne tak sběsile nahlas jako vy a už vůbec ne ve stoje.


UPDATE: Po dvanáctý se mi úspěšně podařilo vstát a co to nevidí oko mé modravé. Na výše zmíněné sajtě už máme zase jiné oznámení, které jen potvrzuje má slova. Pár hawrixových servilních lokajů, posluhovačů a patolízalů má na věc patrně jiný názor než korunovaný. Kolem třetí hodiny odpoledne už je zase všechno při starém. Předpokládám, že se jako obvykle bude všechno bagatelizovat, bude snaha dělat, že se vlastně nic nestalo aka "What a big deal?".15. 04. 2010

Nednávno mě náš velelucker STiNGS infromoval, že se mu podařilo vyhrát v nějaký pofidérní básničkářský soutěži key na StarCraft 2 betu. Protože sem línej něco psát, ale nechtěl sem vás připravit o tehle dozajista parádní příběh, předávám tedy slovo právě jemu:

"Poslední dobou nemám na quaky ani pomyšlení a tak jsem se poohlížel kde jinde bych mohl zužitkovat svůj progamerský talent (ha,ha).
Osud tomu chtěl a zrovna vyšla beta staru dvojky, která je ale bohužel uzavřená. Existuje sice crack, se kterým je možné hrát offline, ale boti dělaj pořád totéž a není problém je po pár hrách vždycky porazit. Proti lidem si zahrajou jen šťastlivci, kterým blizzard pošle key, pro což je nutné se zaregistrovat na battlenetu a mít ke svému účtu přiřazenou aspoň jednu blizzardí hru. To sice mám, ale kde nic tu nic. Tak jsem se poohlédl jestli někde neni nějaká soutěž nebo tak něco.
Google mě zavedl na sajtu starcraftcz.com, kde shodou okolností probíhala vědomostní soutěž ze světa starcraftu o 10 beta keyů. Odpovědi jsem s trochou hledání vyplnil a teď perlička - poslední úkol testu bylo vytvořit krátkou básničku na téma starcraft. Zapojil jsem tedy básnické střevo a zplodil následující poem:

Nekonečný prostor vesmír je
leč klidu se v něm nedojde

Tři rasy, nekonečný boj
i neutrální povstanou

Protoss, Zerg nebo člověk
každý z nich si již povzdech´

Kdy už skončí naše mise?
Což vítězství neblíží se?

Avšak zbraně dále hřmí
bez naděje na příměří


Jak se později ukázalo, do soutěže se přihlásilo 91 lidí, z toho 53 mělo správně odpovědi. Z těchto 53 vybrali admini webu 25 s nejlepší básní. JÁ byl mezi nimi. Dále rozhodoval pan random.org, kterej určil, že jsem se stal jedním ze šťastlivců, kterým v další vlně blizzard key skutečně poslal což se zhruba po deseti dnech stalo. Nashle za tejden.

The End
" [1]

Pro neznalé bych jenom připomněl, že mezi stsovy luck-highlighty patřej parádičky jako výhra ATI Radeonu 9800 na invexu 2k3.

[1] STiNGS, Praha. 5. dubna 2010. cit. [2010-04-15]03. 04. 2010

Zrovna sem si chtěl dát stream G Data cupu v nebývale kvalitním fpsku ql a jaké překvapení na mě nečekalo. Kdo by to byl řek, že se někdy dožijeme něčeho podobného. Ale pravda, přecijen se nám blíží 10tileté výročí, takže se není čemu divit.15. 11. 2009

Po klasickejch komediálních masážích posledních týdnů, ať už v podobě pochybné hawrixovské utopie showmatchů v brně na vlastní náklady nebo velevydařeného parasnímku terminator salvation, pro vás dneska mám další záležitost z řad paranormálnich jevů.
Mnozí ste si možná všimli, že se nám blíží švédská LanParty DreamHack Winter 2009. Mimo doposud značně nevychytaného fpska quake live se tam hrajou prej i nějaký ty počítače, na které se kvalifikoval i peloton všem dobře známých cyklistů pod vedením skládačky jménem Reset.
Po nepochybně elegantní a nervydrásájící kvalifikaci, která proběhla v akci ne nepodobné solitare, se ovšem zdá, že příchzejí ke slovu první problémy. Ať už jsou na vině zrezlé řetězy, propíchnutá duše nebo snad nedejbože nefunkční zvonek na růžovém skvostu značky author s třásničkama na řidítkách, cyklisti nepojedou do švédska kolmo, ale pokouší se svůj 10ti členný cykloteam vypravit v autobuse pro 30/50 kol. Samozřejmě tuto akci maskují rádoby velkorysím počinem v podobě možného výletu pro svoje fans a jiné jim podobné ubožáky, ale nám co umíme číst mezi řádky je všechno jasné. Kola sou v hajzlu a evidentně to budou právě fans, kdo jim transport místo sponzorů zaplatí... Geni(t)ální.
Aby toho nebylo málo, na stánkách věnovaných těm, co se po silnicích prohání s větrem o závod v těsných elastických oblečcích (teď vyjímečně nemyslim xata), se dále dočtete, že probíhá jakási zvláštní soutěž. Ačkoliv sou její pravidla velice prapodivná, hovoří zcela jasně. Pokud se chcete vydat na výše zmíněnou akci s galuskářema zadarmo, musíte strejdovi Resetovi vytvořit slohovou emopráci na téma "proč zrovna já".
Pokud je tedy vaším snem podívat se na DreamHack pod naolejovaným řetězem Reseta a nevadí vám, že se ani nemůžete zůčastnít žádného z prestižních turnajů (neprošli ste kvalifikací), už installujte kapříky do kolostavu. Nemáte-li kapříky, doporučuju vám zasednout za psací stroje, na stůl si připavit balení žiletek a za doprovodu kvalitního emorapu se pustit do práce.21. 09. 2009

Začlo to nenápadně 2 tejdny dozadu při návštěvě xichta. Ráno sme dali jezko, došli nakoupit, posilka, zkoukli tisíce dílů párování a jiných neméně kvalitních snímků. Byla pohoda. Nicméně už následující den mi bylo fakt nejhůř. Xochty okamžitě vytáh svoji gimp-like teorii, jak přesně tahle nákaza vzniká v supermaketech při dlouhym idle u mrazáku. Odvděčil sem se mu náležitým posměchem - bylo mi totiž jasný, že mě nakazil on sám...
Tuhle sobotu sme měli menší sraz s lidma ze střední. Meganachcípanej sem si jel jen vodu (fakt změna), která sklízela posměch především od kloaka. Když sme se chtěli přesunout do jiný hospy a já takticky zdržoval až se mi ohřeje voda na okolní teplotu, pablo udělal osudovou chybu a napil se ode mne. Dneska mi psal, že už taky chcípá...
Mezitim samozřejmě pomalu, ale jistě končí i xochty. Rýma pwnz yall.
Před chvilkou mi dokonce oznámil i termoi, že je nejvíc v píči a to s náma přišel do styku maximálně elektronicky. Horečka, kašel, bolest hlavy, rýma, jistá smrt.
Je až pozoruhodný, že tahle nákaza se šíří jen mezi quakery a to ať už aktivními nebo ne. Že by dlouholetý plán cskářů a codařů, jak vyhladit elitní hráče? Je zapojená i vláda? Komu vlastně můžu věřit, když sem byl nakažen z vlastních řad? Je xicht pouhou obětí, nebo loutkou v rukou bezrukých? Mohutná epidemie v našich řadách přesně týden před největší quake lankou? Hmm tohle může bejt jen těžko náhoda...
Rada pro přeživší - kryjte si záda a vždycky mějte poruce extrémně horký čaj.

UPDATE: Tak už dostali i stse a xata :`(02. 04. 2009

Po úterním prohlášní dyslektika legieho, že hackne moje sajty a po následovaném pokusu o xss, bylo jasný, v jakém duchu se sajta ponese 1.4.
Úprava layoutu, udělat vychytaný gadgets menu, pošéfit kód. Sepsání newsky už si dokonce v úterý večer začalo vybírat svou daň, když sem na irc napsal "prácy". Ten legie to prostě nemá jednoduchý. S každou větou jeho mluvy, jako by mi kleslo (BE)iQ o 5 bodů. Největší bezmocnost sem ovšem pocítil při tvorbě obrázku "ja se zakrytým xichtem". Po pár šikovných tazích štětcem, sem sám sebe neskutečně odrovnal a musel sem se svalit v křečích smíchu.
Popravdě mi to celý zabralo docela dost času, ale jak se ukázalo včera, tvrdá práce se vyplatila. Ač mi to přišlo neuvěřitelný, našla se docela početná skupinka lidí, kteří opravdu věřili, že mi Legie nebo někdo jinej hacknul sajty. Opravdovým skálopevným zastáncem se stal překbvapivě čeRnoch. Původně sem chtěl pástnou celej log z icq, ale to už by bylo trošku moc. Navíc se eště navečer stavil osobně, aby to semnou moh pořešit. Musim se přiznat, že sem měl neustálé nutkání mu už říct, že to byl jako apríl. Naštěstí sem se udržel a nepokazil mu tak jeho prvního dubna.
Zbytek lidí se zachoval přesně dle mého očekávaní a okamžitě jim všechno bylo jasný. Nicméně sem se sletkal s positivním ohlasem zejména co se menu týče. Tím bych chtěl poděkovat Tyfovi a Barťasovi, za jejich nepřímnou asistenci.
Kupodivu se do hry vložil i legie. Nejdřív sice přišel na IRC a děsně to provařil asi stránkou neKonečnýCh smajlíků, ale v pozdějším vstupu na IRC už z něj byl (bez mého zásahu) Pan Hacker.
Nakonec se teda vtípek vydařil a dokonce překvapila i skupinka zastánců, že legie dokáže víc než na pátej pokus spustit MS Word.
Sajtu nechávam zatim živou, ať se můžou pokochat i ti co neuměj kvalitně idlit.25. 02. 2009

Před pár minutama projekt Quake Live switchnul do open bety. Pro ty z vás, co tuhle pařbu neznaj, tak v rychlosti. Jedná se o hru, která vychází z dosud nepřekonané (pokud tedy mluvíme o OSP odnoži) FPS hry - Quake III: Arena. Využívá stejnej engine, s tím rozdílem, že se nespouští žádným exáčem, ale jedete si ji přímo v internet browseru za pomocí speciálního pluginu. Od toho má být v budoucnu odvozeno spousta vychytávek jako hledání soupeřů, volnejch serverů nebo vytvoření mezinározního/lokálního turnaje během pár kliknutí myší. Jedná se tedy o celkem komplexní a robustní řešení, které by mělo přilákat spoustu (anti)hráčů.
S většinou lidí z [TA] sme byli v closed betě už cca od března minulýho roku, takže pro nás v podstatě nic novýho. Dokonce sem se zúčastnil i "soutěže" a poslal hawrixovi někdy na jaře do jeho online pořadu v pg24 svůj návrh Quake Live loga. Jedná se o jistou metaforu a příde mi, že je to docela trefný. Těch myšlenek je tam několik a pevně věřím tomu, že alespoň pár vám jich dozajista neunikne...
Naposled sem to pustil nekdy snad v květnu, ale nepředpokládám, že se od tý doby moc změnilo. Nejsou mapy, zbraně jsou prapodivně vykurvený (rychlejší plasma a raketa, větší splash rakety, shaft bere v závisloti na distanci nmyho, rail dělá snad jen 80dmg etc). Pohyb by snad měl bejt svižnější než v tom imbecilnim CPMa vq3.
Nyní už sou restrikce spojené s NDA minulostí a tak vězte, že o týhle pařbě eště hodně uslyšíte. Já jen doufám, že autoři dostanou rozum a začnou vše směřovat ke klasickýmu OSP, nebo že se jim nějakym jinym - mě záhadnym způsobem - podaří vytvořit kvalitní řežbu s dobrym pohybem, dobrejma mapama a náležitě weaponbalanced.
Znovu teda připomínám, že je hra odedneška ve fázi open beta a tak by měla být veřejně otevřená registrace. Rozhodně doporučuju se regnout a hru vyzkoušet, už jen ten pocit z toho že si jedete normální plnohodnotnou hru (ne nějaký flash hovno, kde de o to kdo dochčije dál) v internetovým prohlížeči stojí za to.
Já si každopádně počkám až hra bude GOLD a pak se uvidí. Nutno podotknout, že v současnosti se jedná o invalidní verzi... kéžby alespoň kvalitní značky meyra...12. 01. 2009

Od tý doby, co xicht spáchal ten pekelnej půst, se v Total Annihilation uvolnilo pomyslné místo pro největšího špekouna. Netrvalo dlouho a tento post jednoznačně overtakenul jeho kolega z České Televize, vepř Cyppher. Zprvu se zdálo, že bude všechno při starym, ale asi půl roku dozadu se cyppískovi zalíbila Annie Suxxie. Po pár tRapnejch incidentech na irc a marnejch pokusech pozvat jí pod záminkou fify na ps3 do bytu, jež sdílí se svojí matkou, bylo jasný že tudy cesta nepovede. Všichni, co ho známe, víme, že cyppátor se jen tak nevzdává. Rozhod se, že potweakuje tu zříceninu, kterou lze jen težko nazývat tělěm dospělého muže, v posilovně. Dal sem mu tedy do začátku pár rad a šlo se na věc.
Už sou to dva měsíce a cypp na sobě pořád maká. Dneska mi na irc oznámil, že showtime bude tak za měsíc. Rozhod sem se tedy, že vám nahodím fotku, jak vypadal nazačátku, abyste si pak mohli sami vytvořit before/after bilanci. Držím cyppovi palce a přeju mu hodně štěstí. o/11. 01. 2009

Za poslední rok se nějak stalo módní cheatovat už i v q3 (do cheatování teď nepočítam smurf, jinak bych musel vypsat několikaletitou historii vošoustů z mielu).
Všechno to začlo masscheatem v nejoblíbenějším a geni(t)álním módu CPMa - cg_xerpclients, kterýho se ujali především tRosky like geJo, zubb bo luker... né že bych musel jmenovat, ale posměch je třeba vždy směrovat správným směrem. Docela zvláštní, že za ten rok, kterej tady tehle posvátně homoseXuální cvar kraluje, s ním stejně díru do světa neudělali.
Následoval imbecil ze španělska známý jako Sombra, kterej používal wallhack a nějakej lol radar. V tomhle případě se jedná o jakousi španělskou pseudostar, která si údajně vodila lokální q3 a q4 scénu už nějakej ten pátek. Všechno vyvrcholilo tím, že v Euro Duel League (online turnaj pořádanej legiem) poslal jako výsledek screenshoty, který ho samy usvědčovaly. Eště víc to umocňuje fakt, že si Sombra na sebe vsadil v ESR sázkách a okamžitě se posunul na 2hý místo. Další směšná scénka nastala, když pár dní před jeho odhalením, vyvodil BERNARND - Oktoberfest (online turnaj pořádanej Hawrixem), kde se hrálo o sud piva. Popravdě by mě docela zajímalo, komu nakonec ten sud TransHaurix poslal, když nejvyrovnanější zápas kterej tam cheated sombra(vítěz) hrál, bylo snad 2hý kolo s tyfem, kterej o pár frogů zaplakal.


Nejaktuálnější je situace kolem zubicha, o který se zmiňuju v předešlé newsce. To je dokonce nějakej organizátor online turnajů v rusku. Používal wallhack a aimbota...

No a dneska si tak pěkně checkuju ESR, abych se pobavil commentama pod newskou od legieho a čeho si to nevšimnu. Ve virtuálním sázení na ESR, který se pokoušíme se stsem marně ovládnout už nějakou dobu, je ňákej klaun a má E$ 4,294,967,295. Tak tyvole, co to zase je?


Vůbec, co se to zase rozmohlo za ubožáky poslední dobou? Dřív člověk řešil maximálně akční kvaRteto (inta/desta/mžik/zubb), který bylo sice neuvěřitelně k smíchu po celou dobu jejich hraní, ale pořád to byli lidi s čistym štítem, kteří si prostě jen hráli to svoje leporelo. Ale dneska? Fakt neuvěřitelný...
V čechách snad kromě angela z velkejch nul na podobný kastráty nenarazíte, ale imo jen otázkou času než si nějakej fort jednoho dne řekne, že místo neustálýho mazání q3 pod nátlakem z tíživé prohry se mu vyplatí si tam spíš něco dokopírovat... feel da feaR!

[1] legie, quakequickcup.com, 24. října 2008. cit. [2009-01-11]
[2] legie, esreality.com, 9. ledna 2009. cit. [2009-01-11]1 2 3