Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
25. 02. 2009

QUAKE LIVE je nyní OPEN BETA


Před pár minutama projekt Quake Live switchnul do open bety. Pro ty z vás, co tuhle pařbu neznaj, tak v rychlosti. Jedná se o hru, která vychází z dosud nepřekonané (pokud tedy mluvíme o OSP odnoži) FPS hry - Quake III: Arena. Využívá stejnej engine, s tím rozdílem, že se nespouští žádným exáčem, ale jedete si ji přímo v internet browseru za pomocí speciálního pluginu. Od toho má být v budoucnu odvozeno spousta vychytávek jako hledání soupeřů, volnejch serverů nebo vytvoření mezinározního/lokálního turnaje během pár kliknutí myší. Jedná se tedy o celkem komplexní a robustní řešení, které by mělo přilákat spoustu (anti)hráčů.
S většinou lidí z [TA] sme byli v closed betě už cca od března minulýho roku, takže pro nás v podstatě nic novýho. Dokonce sem se zúčastnil i "soutěže" a poslal hawrixovi někdy na jaře do jeho online pořadu v pg24 svůj návrh Quake Live loga. Jedná se o jistou metaforu a příde mi, že je to docela trefný. Těch myšlenek je tam několik a pevně věřím tomu, že alespoň pár vám jich dozajista neunikne...
Naposled sem to pustil nekdy snad v květnu, ale nepředpokládám, že se od tý doby moc změnilo. Nejsou mapy, zbraně jsou prapodivně vykurvený (rychlejší plasma a raketa, větší splash rakety, shaft bere v závisloti na distanci nmyho, rail dělá snad jen 80dmg etc). Pohyb by snad měl bejt svižnější než v tom imbecilnim CPMa vq3.
Nyní už sou restrikce spojené s NDA minulostí a tak vězte, že o týhle pařbě eště hodně uslyšíte. Já jen doufám, že autoři dostanou rozum a začnou vše směřovat ke klasickýmu OSP, nebo že se jim nějakym jinym - mě záhadnym způsobem - podaří vytvořit kvalitní řežbu s dobrym pohybem, dobrejma mapama a náležitě weaponbalanced.
Znovu teda připomínám, že je hra odedneška ve fázi open beta a tak by měla být veřejně otevřená registrace. Rozhodně doporučuju se regnout a hru vyzkoušet, už jen ten pocit z toho že si jedete normální plnohodnotnou hru (ne nějaký flash hovno, kde de o to kdo dochčije dál) v internetovým prohlížeči stojí za to.
Já si každopádně počkám až hra bude GOLD a pak se uvidí. Nutno podotknout, že v současnosti se jedná o invalidní verzi... kéžby alespoň kvalitní značky meyra...


5 comments:


25. 02. 2009, 01:51 | tyffifee

ql null :)


25. 02. 2009, 06:57 | phata

true.


26. 02. 2009, 11:37 | Legie

No tak sem cet ze se do QL pusti arqon takze se teste na xerpa >_


26. 02. 2009, 14:42 | wh3nom

Doufam ze je to jen nejaka legieho klasicka kachna...


26. 02. 2009, 20:20 | Walpeer

Bohuzel je to tak :/


Nick:

E-mail:

 
captcha
Code:


back to the main page