Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
08. 11. 2008

mango trailer


Jako milovník quake 3 movies, především teda těch kvalitních, občas stáhnu nějakou tu novinku, co se zrovna objeví "na trhu". Paradoxně koutkem oka sleduju i českou produkci, o který bych se nebál prohlásit, že se kvalitou pohybuje někde kolem sLicova adminování - jinak vynikající akce - PGCH Summer 2k2.
Nudu během idle už pár let zaháním sledováním tvorů nižší životní formy. Exhibici takovýchto exemplářů naleznete jistojistě na dnes už legendární zpovědnici, ale především taky na q4.cz sajtě a zdůraznil bych, že zdaleka ne jen v komentářích.
Zrovna včera sem si zkvalitňoval idle kuřecím, když sem na zmíněné klauniádě4 narazil na newsku od českého "moviemakera" Silu. Viděl sem už několik jeho práciček a nutno poznamenat, že jedna byla horší než druhá. Sosnutí traileru tedy bylo takřka povinností. Mezi highlighty jeho videí bych zmíníl velice špatnou selektci fragů, hudbu a font/intro layouty/kompozice vykradený z filmů (např. Spiderman), dementní rádoby profi zpomalený záběry kamerou (který nikoho, koho bych já označil quakerem ani zdaleka nezajímaj) a často pokusy o nějakej retrostyle bo wtf za pomocí černobílýho filtru. Dále (to asi ale už bude záležitostí celýho HAN-SAI) musím zmínit  neuvěřitelně dementní názvy, které pro svá veledíla volí. V podstatě jediný čeho tímhle opravdu inteligentním počinem dosáhli je, že pokud se chci s někým bavit o nějakém z jejich videí, musíme si nejdřív popsat celej "scénář", protože podle názvu nikdy nikdo neví, o kterém videu je vůbec řeč (za předpokladu, že nevyšlo pár dní dozadu, pak samozřejmě stačí použítí odkazu poslední).
No, dost sraček a vraťme se k onomu traileru. V podstatě se má jednat o jakousi upoutávku na hlavní video, které má zachytit fragy ruskočínského hráče Jiba. Po jeho zkouknutí, se mé pochyby o tom, že to nejhorší Silu už dávno předved, rozplynuly jak dav cikánů při výzvě k poctivé práci. Hned po prvních tónech mě neupoutala vykradená znělka z Elfen Lied. Vzhledem k tomu, že jí mám asociovanou se zmíněným anime titulem mi to přišlo neuvěřitelně trapný a mimo. Následovalo zhrození se, z použitého černobílého filtru skloubenýho s wannabe zpomalenejma záběrama, který naprosto nedávaly smysl. To vše samozřejmě důkladně proloženo logem razoru. Těžko říct, jak to působí na lidi co Elfen Lied neznaj, nicméně mě to přišlo jako lacinej scum, rádoby si hrající na city, s tím, že použitý záběry uděláte za 3 minuty v q3mme. Dále mi přišlo trošku víc směšný, že název autora sem se dozvěděl hned několikrát nicméně jméno/nick hlavního aktéra probliknul v nejvíc nesmyslnej a nečekanej okamžik na max 1-2 sekundy. V podstatě mi přišlo, že je to uděláný cíleně tak, aby si to opravdu nikdo nestih přečíst. Je teda pravda, že ke konci traileru se objeví jakási soupiska, kde se dá název aktéra dohledat, nicméně daleko větším fontem tam je česká skupina HAN-SAI případně QUAKE.cz, což je imho fakt dost low. K čemu je teda popravdě ten trailer? ;)
Co se týče kvality obrazu/zvuku, k tomu žádný komentáře nemám. Jednak tomu moc nerozumím, a druhak mě to v podstatě vůbec nezajímá. Nutno ale podotknout, že video mi to z tohole pohledu přišlo víc než v pohodě.
Na závěr chci jen říct, že se nejedná o žádnej cílenej útok na skupinu HAN-SAI případně na Silu. Myslím, si že moje kritika je víc konstruktivní, než pár písmen v komentářích od řiťolezců všeho druhu na clown1xově blogu. Link na video je samozřejmostí, jen si udělejte obrázek sami. Přecijen de o jakýsi kulturní počin a na ten se budou subjektivní názory lišit vždycky. Připomínám, že tu je prostor pro diskusi v komentářích. Rád se pousměju i já nad vašimi názory ._.

manju by silu
"frags" by jibo

download
(47MB, avi @ x264)


6 comments:


08. 11. 2008, 17:03 | phata

podruhý už to psát nebudu, co si myslím je u oné newsky @ quake.cz, takže snad jen - souhlas


08. 11. 2008, 17:05 | peky

Proc je to tak dementni?Sice se v quaku nevyznam ale z tohodle se mi chce vykonat uricte potreby na hajzlu:(


08. 11. 2008, 17:08 | tyffifee

fragama naslapnutej trailer-)) :D:D:D:D:D


08. 11. 2008, 17:37 | oak

fakt chabý, jediný co mě na tom zaujalo byla ta detailnost, která je ale dána tou velikostí a formátem.... taky nevim proč tam to jméno jiba jen probliklo, to by se tam hodilo kdyby tam bylo o pár sekund dýl...


09. 11. 2008, 21:45 | pierre

No me se to video docela libilo jenom nevim proc se to jmenuje frag nebo tak, protoze za celou dobu tam nikoho nezabil. Jenom tam random pobihaj a efektne na sebe skacou a strilej. A taky moc nechapu asi ten pulminutovy zaber na toho saltujiciho mnicha.


17. 11. 2008, 19:03 | Walpeer

n1ce :) pobavilo :)


Nick:

E-mail:

 
captcha
Code:


back to the main page