Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
21. 05. 2011

Měsíc utek jako voda a zmiňovaná newska nikde co? :l Nechuť k psaní se ovšem snažím kompenzovat alespoň menšíma tweakama na sajtě.

Changelist:

  • Když už je nudle layout ten tam, rozhod sem se newsky zase pěkně natáhnout do plný velikosti a vysrat se na nějaký zkrácený pahýly (thx jerabe).
  • Náhrady se dočkal i lightbox, kterej sem vyštípal už ani nevim kdy. Nahodil sem js framework jquery a na něm postavenej script fancybox. Myslim si, že je to důstojný a splňuje přesně to, co potřebujete vy. Taky sem zmenšil thumbnaily a dal je pozicovat 3 na řádek.
  • Už v roce 2008 byla poptávka po RSSce. Ačkoliv sem později psal, že se RSSky dočkáte až bude v cpma odstraněn xerp, když sem viděl k jakýmu mentálně narušenýmu stavu to ptaaha dohnalo v posledních dnech, musel sem konat. Nejsem žádný nelida. Rozhod sem se pro standard Atom 1.0. Oproti RSS 2.0 je mi sympatickej  z hlediska striktního dodržování důležitejch elementů pro konzumenty a taky rozdělením obsahu na summary a content. Podpora obsahu v XHTML pro mě bylo další z přijemných pohlazení. Každopádně RSS čtečky nepoužívám, takže otestování je ve vašich silách.
  • Posledních změn se dočkala administrace. Sral bych na ní spokojeně dál a foukal to tam přes phpmyadmina, ale kvůli RSSku bude nutný nalejt to tam včetně sekcí okamžitě.

Závěrem nutno dodat, že se snad někdy v budoucnu dočkáte i nějakýho obsahu, když už si to tady tak žehlim... :o)21. 04. 2011

Přestože máme miliardu věcí co na práci - do skoolywoodu i mimo, je myslím si právě ten ideální čas na ně nerušeně dál srát a vrtat se v čemkoliv jinym. Zítra je přeci taky den. Po párhodinovym úklidu a vaření se dostalo i na sajtu. Není nad proper time management.
Žádný velký žměny - menší úprava částí kódu, tRue favicon.ico, administrace, Ashe vystřídal Zoidberg. Spam v podstatě vymizel, mesijé CAPTCHA dělá svoji práci dobře. Bohužel to vypadá, že v budoucnu se opravdu dostane i na už tolikrát zmiňovaný RSSko. Ne že by snad pri frekvenci updatů byla potřeba, ale víme jak to chodí. :l Dokonce mám i rozepsanou newsku.
Co se týče domén mně vlastních, zase jich pár přibylo. Už sem to nějak přestal počítat.24. 08. 2010

Od prvního okamžiku, co můj pohled spočinul na kvalitním 24kovym panelu s neméně kvalitním blogem, se mi zdálo, že už to není to pravý ořechový. Hlavní tělo blogu připomínalo xatovu siluetu, stojící uprostřed dveří, které šiřkou plní zcela standardní evropské normy. Nechuť psát do nudle ruku v ruce s balastoidním pakódem, kterej byl jak z pera legieho c++ slabikáře pro prvňačky rakouských hitlerjugend, byly ten správnej a jedinej impulz něco změnit.
Vzpomínam si na tu památnou neděli, jako by to bylo dnes. Psal se rok 2010, venku možná eště padal sníh, kalendář ukazoval 13. června. Bylo to sychravé odpoledne napěchovaný takovym tim vlezlym idlem a každej pohled na zaplý mirc vás vyčerpává, jak kdyby ste tohle hřiště hráli poprvé. Snažíte se před nim schovat do browseru a přestože checkujete jen ty tři věčně stejný posraný sajty, podařilo se vám vyprodukovat 2256 tabů, který neustojí žádnej browser. Žádnej kvalitní browser. Firefox. V ten moment se čas zastavil.
No a tak poslední tejden v červenci sem se už spokojeně mazlil ve vylepšenym malování od edoubí s tím, na co teď nejeden z vás čumí. Hlavní cíle mise bylo zlepšení čitelnosti a zkvalitnění kódu nejen kvůli indexaci. Naneštěstí mě koncem července vyrušil čeRnoch s N900 (o tý až někdy pozdějc), takže se update trošku protáhnul. Zbejvá tweaknout obrázky v novinkách a videa (ty sem zatim odstranil; bbl).
Každopádně sajta už je schopná produkce. Oslavujme.25. 02. 2010

Nějak sem vám zapomněl oznámit, že máme nového spoluidlera na doméně stfu.cz. Na adrese http://wolfie.stfu.cz naleznete sajtičku/blog všem dobře známého intoše ptaaha (aka phat3r). Pro ty co ho neznají - je to student VUT FIT (jako klOak a vobřik), quake3 stříleč a jak by řek on sám tea addict. Na sajtě najdete kromě hRomady kvalitního kódu nejvyšší jakosti (C) i nějakej ten vtípek nebo fotku kocoura .))
Další skutečností o kterou se s vámi podělím je, že sem si regnul třetí doménu druhé úrovně. Ale ne ledajakou, tentokráte se jedná opravdu o skvost ze slovinské kuchyně - http://naser.si. . Co si tam pojedu za služby je zatím ve hvězdách, nicméně pokud chcete mail/jabber ve tvaru *nick*@naser.si, případně doménu třetí úrovně neváhejte mě kontaktovat a já si to promyslím; možná :P19. 07. 2009

Před třema měsícema wocisův server zaznamenal asi měsíční výpadek. Když server konečně nahodil, dostal sem instrukce zazálohovat stuff, protože server už končí. Tohle mě fakt nepotěšilo. Psát nějaký newsky nemělo moc smysl, protože každej zítřek byl značně nejistej. A tak sem s králem tučnáků - wocisem, začal spřádat plány, jak ovládnout svět...
V tom ovšem koncem června přichází na scénu rovňák forty s top secret infem, že OVH rozjíždí pobočku v ČR a shání 100 beta-testerů. Dohoda byla taková, že naoplátku za flexibinlní komunikaci s adminama ohledně emocí s administrací serveru, budou mít naoplátku server na rok zdarma.
Fakt paráda, tohle prostě nemohlo přijít v lepší čas. Samozřejmě sme s klukama zaúřadovali a o pár dní pozdějc už si jedem vlastní servery. Obzvláště s fortym, sme předvedli kemp tak kvalitní, že by se za náš výkon nestyděl ani jeden klaun z nehybný 4ky (inta-desta-mzik-zubb). Jedinej ptaah obhájil svojí neschopnost, na kterou je evidentně krátkej i s plejádou flotil všech světů.
Od tý doby namakávam co se dá a dneska došlo konečně i na migraci sajt. To by mělo znamenat, že se tady párkrát do měsíce zase objeví nějaká ta novinka a možná i něco víc...
Závěrem bych chtěl samozřejmě poděkvat wocisovi, za jeho dlouholetej support, bez kterýho by sme jen těžko byli tak přísní, a taky doRtymu, bez kterýho bych si psal leda tak na toaletní papír. Thx šefové.28. 03. 2009

Všichni dozajista čekáte na nějakou vypečenou newsku, ale já si dál vychutnávám březnový idle a pěkně si místo toho upravuju kód sajty.
Tentokrát sem si vzal na mušku onen potvrzovací kód u komentářů. Jeho cílem bylo především znemožnit spamování botů, nicměně ti ho časem stejně prolomili. Takže ve výsledku tohle řešení jen znemožňovalo přídávat komentáře nadpoloviční většině čtenárů týhle sajty, protože sou evidentně negramotný a jednoduchá matematika je nad jejich schopnosti asi jako u legieho čeština. Rozhod sem se teda udělat jednoduchej CAPTCHA style obrázek, kterej doufejme postačí na zamezení spamu a na druhou stranu neodradí slabší jedince od komentování. Taky sem zaved kontrolu nicku a textu komentáře v php kódu, protože si někteří jedinci vtipně vypínali javascript a mohli v poklidu vkládat komentáře bez nicku nebo textu.
Takže teď stačí v pohodě vyplnit nick, text a opsat vygenerovaný text VELKÝM PÍSMEM a komentář je na světě. o/10. 02. 2009

Konečně už zase jede sajta. Ty dva tejdny bez ní, byly peklo, nekonečný utrpení, bolest nejhorší, naprostá bezmoc, nesnesitelné zoufalství, šílenství. Hlavně zpočátku. Neustále mě všichni spamovali, co že si to jako vůbec dovoluju - nejet mi sajta. Davová hysterie je fakt zLo a jediné co si zaslouží na oplátku, je kvalitní intenzivní bolest.
Co že bylo se serverem? Zatim sem se nic nedozvěděl, ale who caRes, hlavně že už si zase můžeme spokojeně idlit. Určitě čekáte jak vás navnadím na nějaký peprný newsky, kor po pár posledních ochutnávkách. Přiznám se, že už mam nějaký menší peklíčka v úmyslu, ale nadruhou stranu, sem poslední měsíce kRál lenosti a vévoda vepře, takže nic neslibuju. Idlete, čtěte a uctívejte.
Nic než [TA], smRt všem.18. 11. 2008

Máme tady další upgrade sajty. Ptáte se jestli konečně přináší RSS? Zapomeňte...
Changelist:

  • Jako novinku sem se rozhod zavést sekce pro newsky. Ruku na srdce - nemusím snad polemizovat nad tím, k čemu to je dobrý. Jasný prostě je, že bylo potřeba viditelně zpřístupnit skvosty jako newsky o sochorovi, aniž by se návštěvník probojovával nepřeberným množstvím newsek (:D:D). Všímavějším z vás určitě neuniklo parádně skryté menu, tak aby nenarušovalo původní g33k design. Když kliknete na jednu ze šipek, rozbalí se vám v podstatě jakási navigace. Díky ní můžete kvalitně filtrovat newsky dle libosti. Buď na základě data vzniku (levé menu) nebo na základě sekce, kam novinka spadá (pravé menu). Dále je u každé novinky pod jejím názvem uvedena příslušná sekce kam spadá.
  • Největší změnou asi je, že se nestahují obrázky v minimalizované newsce. Doteď to fungovalo tak, že když ste listovali novinkama, tak se vám stáhly obrázky ze všech 10ti zobrazenejch minimalizovanejch newsek. Jedna návštěva tak představovala ± 50obrázků a traffic cca 4MB dat. Nepředpokládám, že v době hypeRb00sted & top připojení nejen od UPC, to kdokoliv z vás nějak výrazněji pocítíl, nicméně to bylo k hownu. Zkusil sem si schválně, jak dlouho by se načítala sajta na modemu (simulace pomocí netlimiteru) a bylo to neuvěřitelných 10 minut. To už je trošku moc a tak bylo jasný, že to musim nějak pořešit. Nakonec sem zvolil řešení pomocí javascriptu. Teď to funguje tak, že konkrétní obrázek se načte až po klinutí na odkaz celá novinka.
  • Další změnou je kompletní najetí do kódování UTF-8. Konečně sem se vysvobodil z balastu sajta & data v windows-1250 a databáze v UTF-8. Bylo to fakt málo otřesný. Občas, když se člověk podíval do phpmyadmina, měl pocit, že sou ty newsky v mandarinském dialektu.
  • Konečně kvalitní integritní omezení v databázi. Tríčky jako datum uloženej ve varcharu už je dávno minulostí.
  • Po menším boji s opacitou je sajta CSS level 3 valdní ! (byl 2.1)
  • Nakonec sem eště musel upravit z-indexy v cssku u slimboxu, jinak se fotky zobrazovaly za layoutem sajty :oO

Popravdě nějaký loly mi daly fakt zabrat. Vytvořit validní provedení třeba těch menu, aby to bylo funkční, jak pro msie, tak pro firefox bylo hotový peklo. Z-index ftw.
A co nás čeká příště? Možná, že už se konečně dopracujem k tomu RSSku... ._.05. 08. 2008

Tak sem to už nevydržel a zaregistroval sem si další 1337 doménu. Poklekněte a pohleďte - quake3.cz.
Jak vidíte zatím tam toho, pominu-li konečně vkusně využité quake4 logo, moc nenajdete. Mám ale s doménou už jisté plány, nicméně se právě nacházim ve fázi lehkého vytížení bakalářskou prací, zkouškama a v podstatě už skoro i státnicema, takže v blízký době bych od toho moc neočekával. Předem se distancuju od diskuse nad tématem jakékoliv konkurence pouťových blogů na variace - česká quake scéna, sme imbecilů éra - infikovaných kdejakou verbeží a špínou, nejen v komentářích.
Jinak od wocise sem se dozvěděl, že kdysi dávno jí měl zaregistrovanou on sám. Pak jí měl snad zas někdo jinej a nyní se navrací zase do správných rukou.
Stay tuned.16. 07. 2008

Tak sem zase trošku potweakoval sajty. Jak správně očekáváte RSS pro nejlínější prasata všech světů to opravdu není. Už je tomu nějakej ten pátek co sem přestyloval commenty do poněkud lidštější podoby.
Dneska sem poladil galerii u newsek - tu si zatím můžete vyzkoušet u jen předchozí newsky, časem to samozřejmě předělám všude. V tomto případě jsem sáhnul vyjímečně už po hotovém řešení a to se nazývá slimbox, což je jakási lite odnož projektu lightbox. V podstatě se jedná o javascriptovej framework mootools a za jeho pomocí pár jednoduchejma scriptama vytvořená galerie. Normálně přilinkujete tyhle 2 javascriptový soubory, css a už si jedete. Pokud by někoho zajímalo víc tak mrkněte sem.
Poslední z řad tweaků, jimiž vás dnes počastuji, je přidání odkazu na horní banner. Už několik lidí a legie mi řikali, že by to docela uvítali takže voalá.1 2