Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
18. 11. 2008

upgrade #5


Máme tady další upgrade sajty. Ptáte se jestli konečně přináší RSS? Zapomeňte...
Changelist:

  • Jako novinku sem se rozhod zavést sekce pro newsky. Ruku na srdce - nemusím snad polemizovat nad tím, k čemu to je dobrý. Jasný prostě je, že bylo potřeba viditelně zpřístupnit skvosty jako newsky o sochorovi, aniž by se návštěvník probojovával nepřeberným množstvím newsek (:D:D). Všímavějším z vás určitě neuniklo parádně skryté menu, tak aby nenarušovalo původní g33k design. Když kliknete na jednu ze šipek, rozbalí se vám v podstatě jakási navigace. Díky ní můžete kvalitně filtrovat newsky dle libosti. Buď na základě data vzniku (levé menu) nebo na základě sekce, kam novinka spadá (pravé menu). Dále je u každé novinky pod jejím názvem uvedena příslušná sekce kam spadá.
  • Největší změnou asi je, že se nestahují obrázky v minimalizované newsce. Doteď to fungovalo tak, že když ste listovali novinkama, tak se vám stáhly obrázky ze všech 10ti zobrazenejch minimalizovanejch newsek. Jedna návštěva tak představovala ± 50obrázků a traffic cca 4MB dat. Nepředpokládám, že v době hypeRb00sted & top připojení nejen od UPC, to kdokoliv z vás nějak výrazněji pocítíl, nicméně to bylo k hownu. Zkusil sem si schválně, jak dlouho by se načítala sajta na modemu (simulace pomocí netlimiteru) a bylo to neuvěřitelných 10 minut. To už je trošku moc a tak bylo jasný, že to musim nějak pořešit. Nakonec sem zvolil řešení pomocí javascriptu. Teď to funguje tak, že konkrétní obrázek se načte až po klinutí na odkaz celá novinka.
  • Další změnou je kompletní najetí do kódování UTF-8. Konečně sem se vysvobodil z balastu sajta & data v windows-1250 a databáze v UTF-8. Bylo to fakt málo otřesný. Občas, když se člověk podíval do phpmyadmina, měl pocit, že sou ty newsky v mandarinském dialektu.
  • Konečně kvalitní integritní omezení v databázi. Tríčky jako datum uloženej ve varcharu už je dávno minulostí.
  • Po menším boji s opacitou je sajta CSS level 3 valdní ! (byl 2.1)
  • Nakonec sem eště musel upravit z-indexy v cssku u slimboxu, jinak se fotky zobrazovaly za layoutem sajty :oO

Popravdě nějaký loly mi daly fakt zabrat. Vytvořit validní provedení třeba těch menu, aby to bylo funkční, jak pro msie, tak pro firefox bylo hotový peklo. Z-index ftw.
A co nás čeká příště? Možná, že už se konečně dopracujem k tomu RSSku... ._.


5 comments:


18. 11. 2008, 19:10 | wh3nom

Snad vsechno funguje jak ma no, akorat v opere sem nic netestoval, jelikoz sem linej ji sosat. Jinak bugy hlaste 4suRe, fakt sem toho ted menil nejvic, takze naky sou jasny ._.


19. 11. 2008, 01:09 | phata

opera check...OK


19. 11. 2008, 11:38 | oak

nice, pane programat0r :)


20. 11. 2008, 18:36 | cypp

tak uz vime kdo udela novy ta sajty kazdopadne ted se mi asi objevil bug, jak je okynko vysledek tak sem tam kliknul a nesmazal se mi ten text, abych napsal vysledek te slozite matematicke ulohy :-(


20. 11. 2008, 18:49 | wh3nom

solved... pozustatek hybridniho kodovani


Nick:

E-mail:

 
captcha
Code:


back to the main page