Shut The Fuck Up

the blog full of idle...
24. 12. 2008

Rok s rokem se sešel a už je zase 24. prosince. Všechno začlo naprosto stejně bezradně jako minulej rok. Včera sem šel spát po čtvrtý hodině, takže vstávačka ve 12 byla přímo ideální. Sestra, která přijela na svátky z Německa, ovšem taky neponechala nic náhodě a tak vstala asi půl hoďky předemnou. Vybelhal sem se nahoru, abych zjistil, že zrovna zdobí stromeček. Spokojeně sem se teda rozvalil na gauč a sledoval ňákou klasiku v televizi. Sestra mezitím ze stromečku udělala ekvivalent designu hawrixova blogu a začla mi nesmyslně vysvětlovat, že sem Frodo. Je prostě přísná, to musím uznat. K obědu se klasicky konala krupicová káše s čokoládou a s cukrem se skořicí. Odpoledne sem si pěkně poidlil a zapustil nejen prapodivný toxický arašídy, který rozdejchávám eště teď. Kolem čtvrtý sme se odebrali na hřbitov, navštívit babičku s dědou.
V pět už sme byli zase dom a tak sem se navrátil k pařbě (American McGee`s Alice), která pro mě k Vánocům patří stejně neodmyslitelně asi jako k rexovi sLic (gRatz ke svatbě btw, oboum).
Na šestou už mi mamka oznámila, že je štědrovečerní večeře na stole. Sortiment všech pochutinek se nikterak nelišil od těch loňských a tak bylo potřeba je všechny postupně ztrestat. Na půl devátou dorazil ježíšek a tak sme šli zjistit, jak sme byli přes rok hodní. Kromě ponožek a elitního spodního prádla mě čekala mnohá překvapení, zejména leet hrníček s nápisem I am the BOSS.
V půl desátý sme dorozbalovali a všichni se spokojeně rozutekli svým směrem. Nemusím vám vykládat, že ten můj byl ke kompu spolu s další porcí bramborové kaše a vinných klobásek. Sem přežranej jak howado a je mi nejhůř. Maximální spokojenost. ._.23. 06. 2008

Už od minulých prázdnin sem si musel několikrát vyslechnout, různé báje, pověsti a legendy ohledně Vaškovejch narozenin, obzvláště hodně se mluvilo o černochovi, jehož grilované brambory prý svojí chutí budí posvátný respekt. Rok utek jako voda a už byla na programu další oslava. Začlo to už tak před měsícem, kdy už bylo jasný, že bude mít Václav 20 - 22.6. volnej barák, jelikož rodiče odjíždej do pryč. Sám hostitel přicházel s quotama, jakože tam má mít objednanou nějakou kurvu a podobně (kdo nezná Václavovy bordelový storky nepochopí). Já jsem se dostavit původně neměl, protože brzo ráno v sobotu se má konat finále UG Q3 ligy v brně. Naštěstí jsem si zavčas uvědomil o jakou parodii se jedná a na brno se náležitě vysral.
Odpoledne se stavil Václav, aby sme se dohodli v kolik pro mě a Michala přijede svojí limuzínou. Osmá hodina byla jasnou volbou. Dále sem se dozvěděl, že se má dostavit spousta lidí a že jídla a pití bude ponejvíc. Pohodička. Kemp doma, na šestou do posilky odjet pěkně nožičky a už sem byl doma a ládoval se tuňákem, když v tom někdo zvoní. Checkuju (hi DJZuzka) okno a vidim Michala a Vaška. Dožírám tuňáka, beru flašku hruškovice pro kluky a razim ven. Naskládám se do auta a už jedeme směr žižkov. Sme s Michalem s vysazeni u Václava doma, protože ten má namířeno pro zbytek osazenstva.
V pěkně zařízeném obejváku se kromě gigantický plasmy značky Panasonic nachází pohodlnej gaučík a tweaked křeslo a před nimi stůl plnej všelijakých dobrůtek - chipsy, tyčinky, palačinky (!) a kdoví co ještě. Michal okamžitě koštuje palačinky a následně se dáví se slovy "vynikající". Postupně vyžírá jejich celý patro, když v tom mu volá černoch. Samozřejmě se nic nedozví a vrací se zpět k tomu, kde přestal. Přichází  Václav se zatím neznámými návštěvníky.
Přibíhá k nám pohledná brunetka a ptá se "tak kdo je ten kulturista". S úsměvem ve tváři a chutí dát Vaškovi facku vstávám a už si potřásáme rukama. Dozvídám se, že se menuje Anet. Michal je identifikován jako "ten-co-má-mercedes". Druhá z dívek se jmenuje Veronika. Třetí a poslední z nově příchozích je týpek Vlasta. Po krátkém rozhovoru se dozvídáme, že Vlasta Vaška zná přes Adama. S holkama se Václav zná snad jen tejden z nějakýho festivalu bo co. Za chvilku dorazí i Lůďa starší se svojí americkou přítelkyní "Dý", od kterého se okamžitě dozvídáme, že viděl černocha jak se prochází po Poděbradech se psem - malá to klasika. Palačinky slaví monstrózní úspěch a postupně mizí, nyní už nejen díky Michalovi, který je jimi neustále hypnotizován. Vlasta mě zasvětil do svého plánu, kterej spočíval v tom, že prošel Vaškovi celej barák a vkusně na veškerý fotky co našel nalepil eitketu z piva s nápisem Pardál. Postupem času dorazí Tomáš s Anetou. Jednohubky, který Václav dones na stůl jsou tytam (Michal se kvalitně rozežírá) a všichni se dožadují masa. Po té co do vyčerpání hlasivek skanduju "Chceme maso :`(" vykoukne Vlasta z pozarohu s quotou "Klid. Holky se jen upravjej a už dou" :D. Sledujeme nejnudnější fotbal, co se snad kdy v historii lidstva odehrál.
Mužem činu se dnes poprvé, ale rozhodně né naposled stává Vlasta a de grilovat maso. Mezitím sledujeme nějaký kulturní bahno v podobě klipů na óčku, jejichž urověň je řekněme značně nízká, kvalitně je však doplňují prapodivné smsky od největších ubožáků pod sluncem. Přicházejí línej černoch, veselý Pierre a klasická Bára. Dorazivší Lůďa mladší ihned využívá prapodivného skillu a přestože přišel jako poslední, odnáší si grilované masíčko jako první. Z ničeho nic se objeví Verča a podává mi tácek plný masa, brambor a cibule. Poděkuji a odebírám se na zahrádku, abych svým prasostylem žraní nezasral obejvák, který vapadá dosud neposkvrněný. Brambory by eště chvilku chtěly, ale vepřoví je akorát. Mám potřebu jít močit a tak du do kuchyně, kde se nachází Václav s Klárinou, oba značně pod vlivem. Stoupnu si do dveří naproti nim a ptám se "Kámo, kde tady máš záchod". Jako odpověď se mi dostává, že je přímo naproti mě. Logicky mi z toho vyplývá, že si přejou, abych je pochcal, což okamžitě negují a ukazují za roh. Hotovo, vracim se do objeváku, kde se řeší všechno možný. Holky a Vlasta popřejou Vaškovi a předávají mu společný dárek. Ten po rozbalení zjišťuje, že je to taková ta jedna z úchylnejch deskovejch her. Mám dojem, že se menuje "párty" bo co. Mezi lidma kolujou vytištěná pravidla, ale každej je neuvěritelně línej si je přečíst. Zkonfiskováno a dávam se do čtení. Postupem času zjišťuju, že tato hra vznikla k tomu, aby mohli lidi svévolně svlíkat. V podstatě za každej nesplněnej/špatně provedenej úkol člověk odevdzává fant, což v kombinaci s úkoly typu ustřihni si pramínek vlasů, napiš smsku na svém telefonu a ostatní určí komu jí poslat (nemám telefon), ochutnej pití všech spoluhráčů (nepiju) nebo zatanči nějakej tanec, ze mě dělá tak trošku potenciální oběť. Proto posílám pravidla zpět Verče a otevírám radší učebnici šáchů, která leží poblíž. Ani nevim kdy, dorazila Verča 2.0.
Je lehce před půlnocí akce se rozjížďí. Lůďasové, D., Michal a Petr už vykalujou 3tí flašku jelzina, já dojíždím 2hou petku kofoly (sem děsně přísnej). Du si pro něco do kuchyně. Vyjímečně se tam nenachází Klára s Vaškem a neřeší proč sou lepší klobásy než párky (to bylo už fakt trošku moc). Poflakuje se tam Vlastimil a najednou nachází kuchňskou zástěru.
Je jasný co se muselo stát. Sundává si tričko a leze do zástěry. Po tom nás ovšem inforumuje, že tohle je jako malej hardcore a sundavá si zbytek oblečení - zůstává jen v zástěře. Během toho, co si ho všichni fotěj, se nenápadně připlíží zákeřná Anet a sebere mu i ten poslední zbytek "oblečení". Vlasta nezpanikaří a kryje své nahé tělo Anetíným. V podstatě vznikně ikona sexuálního spojení s tím defektem, že Anet je celá oblečená. Fotí se ještě víc, vznikají videa. Vlasta volá o pomoc, avšak veškeré oblečení, co mu servíruju z obýváku, je zneškodněno Anetinou pravačkou, kterou - pokud sem to eště neřek - porazila Václava v páce. Vlasta tedy bere Anet a proti její vůli opouštějí kuchyni a odebírají se do Vaškova pokoje.
Uvolněná atmosféra, litry piva a jinýho chlastu tečou proudem, já swithuju na pomerančový zázrak Jupí, který nemá daleko od chuti a konzistence žaludečních štáv. Všude se tančí na hity z óčka, od čehož se díky své pohybové (ne)schopnosti raději distancuju. Kempim si kuchňku, která má hned vedle šikovné ledničky ještě šikovnější okénko, jimž je vidět do obýváku. Protože se oslavenec zamknul na hajzlu a nejeví už delší dobu známky života, kluci se na něj dobývají. Když se k němu dostanou Vašek má očividně dost a tak ho deportují k němu do pokoje a party pokračuje. Mezitím Lůďa mladší nějak zahádně vytuh a tak okamžitě vznikají fotky ve znamení day-after-party. Lůďa starší a D. jsou taky v náladě a nesmyslně se povalujou na zemi.
Kolem druhý sem uz trošku dostával hlad a tak sem se jal vyžrat ledničku. Po důkladném prozkoumání jejího obsahu, mi bylo smutno. Jediný co sem tam našel poživatelnýho byly 4 vejce, který sem si fakt dělat nechtěl. Nakonec sem objevil nějakou pixlu s ovesnejma vločkama ležící opodál. Sebral sem teda poloprázdnou krabici s plnotučnym mlíkem a zkombinoval její obsah s ovesnými vločkami v menší misce. Verča toto důstojné, plnohodnotné a výživné jídlo označíla za bahno, ale jak řikám bylo to ok. Pěkně sem si sed do okýnka a pri baště hodné krále, sledoval ostatní jak si užívaj svůj stav alkohololového opojení. Zejména musím zmínít Lůďu mladšího, jehož kreace, které vytváří na pomyslném parketu upoutaly opravdu všechny. Z ničeho nic se vypařil Pierre s Bárou mimo Vaškův dům, i když pravděpodobně odešli už před tim než sem žral, jinak si nedokážu vysvětlil, že se ke mě Petr nepřidal. Pozdějí mizí i Michal.
Kolem čtvrtý sem se vydal s černochem k němu domu, protože potřeboval pustit domů psa. Šli s náma i Tomáš a Aneta, s kterejma sme se před domem rozloučili a vydali se na cestu zaslíbenou. Naboostován 4l kofoly a 2litrovkou koly sem měl tendence nutit černocha k běhu, ten to ovšem ustál a pokračoval dál ve svojí vláčně vepřové chúzi. Před černochovým domem sme v dáli zahlédli Lůďase s D., kteří to už lomili dom. Pár pokřiků, čekačka na negra a už sme si to valili zpátky k Vaškovi dom.
Mezitim se nějak vrátila jeho sestra a s ostaníma si pustili film "Zbouchnutá". Udělal sem si tedy druhou porci ovsených vloček (tentokrát s vodou) a vnořil sem se do tweaked polohoupacího odpruženýho křesílka de_luXe a jal se sledovat movie. Černoch to zalomil asi po 10ti minutách, protože to prý už stejně viděl. Kolem půl pátý nás opustil i Vlasta s Anet a zůstali sme jen já obě verze Veronik a spící Vaškova sestra. Ta se kolem pátý probrala a asi šla spát k sobě. Verča číslo dvě to taky nějak zabalila a ja zůstal s první verzí. V prvních minutách se film nesl v duchu hypersprostejch komb a úchlynejch scének, prostě pohoda. Bohužel ke konci film už fakt megamoc ztrácel a vleklo se to neuvěřitelně. S Verčou sme pořešili pár opravdu podstatnejch věcí jako porod cisařskym řezem, kterej vyústí v amputaci spodní části těla a podobný vychytávky. V šest sem se rozloučil, řek jí ať pozdaravuje ostatní a vydal se na cestu domů. Po transportu rychlou chuzí směr Poděbrady sem se asi za 15 minut vyskyt u sebe doma. Projistotu sem si eště pěkně 2 hoďky poidlil s xichtem iRcčko a vysmál se pár storkam ala hawrixovy shopnosti. V 8 byl ten správnej čas jít spát.
Půbodně jsem na oslavu sice jít neměl, ale sem rád, že jsem nakonec dorazil. Luxusní domácí akcička s hromadou pití a jídla a super lidma. Doufám, že se eště někdy v podobné sestavě něco uskuteční - třeba nějaká chata.
Závěrem rozhodně musím poděkovat Václavovi za pozvaní, pohoštění a tak vůbec - bylo to fakt super, díky kámo.

Závěrečná bilance akce:

+ Vlasta.
+ Pohodový lidi.
+ Vaškovy palačinky vypadaly fakt lákavě.
+ Hromady jednohubek, chipsů etc.
+ Nealkoholický pití pro mě.
+ Plazma od Panasonicu.
+ Volnej barák, a tolerantní sousedi (hi peky:).
+ Příjemný prostředí.

- Vašek někde většinu času soukromničil s Klárou.
- Nedostatek zeleniny a ovoce. :(
- Hudba.
- Plnotučný mlíko.
- Nakonec nedošlo na tu prapodivnou deskovou hru.
- Fotbal.

Fotky by Michal:24. 12. 2007

„Včera“ sem jak správnej mental šel spát asi ve 4 ráno, takže dnešní štědrej den pro mě začal jaksi atypicky. Vstávačka v 8 hodin, která se koná 24týho prosince snad od nepaměti, se fakt nekonala. Probudil sem se ve 12, vyčistil si zuby a šel si pěkně na klasickou odpolední krupicovou kaši. Po tom co sem se přežral jak zmrd, sem se šel natáhnout k tv, abych jako vždycky sledoval ty československý scumy na nově. Kolem třetí sem byl nejen okolnostma donucen jít umejt chodbu. Samozřejmě sem si vzal na tuhle luxusní prácičku ipoda, jinak bych si tu velezábavu snad nedokázal ani pořádně užít. U spodních schodů, mi táta oznámil, že přišla návštěva. Kostým uklizečky, sem změnil zpět na superpovaleče (sedliak © unfind) a šel ven, kde na mě už čekal černoch a mário se slejpem. Vzájemně sme si popřáli hezký svátky, prohodili pár slov a už sem razil s rodinou na hřbitov. Následovalo lehký poidlení + sraní se se sestřinym notebookem s vistama a už byla štědrovečerní večeře na stole.
Hrachovou polévku s praženou houskou a kouskem chleba jako vždycky následoval smaženej obalovanej kapřík (hi caRp) a vinné klobásky s bramborovým salátem. Po tomto combu se na stole objevili datle, fíky, kiwi, kokos, ananas, banány, pomeranče, mandarinky, pomelo, jablka, pistácie, kešu, vlašské ořechy, buráky, chipsy a sestřiných 24 druhů vánočního cukroví. Prostě klasická štědrovečerní přežíračka.
Tak kolem osmý už dorazil ježíšek a tak sme se šli podávat do obejváku pod stromeček, co na pro nás nachystal tentokrát. Nespočetný množství spodního prádla a oblečení střídalo spousty shower gelů, vod po holení a jinejch vychytávek pro správný metrosexuály (hi unfi). Sem tam se objevil i ňákej ten chlast nebo pěkná knížka. Všechno v mém případě završil procík a deska. Sestra dostala luxusní růžovej župánek, kterej sem si okamžitě musel vyzkoušet – to je snad jasný.
Prostě pěknej stědrej den strávenej s rodinou. Všichni byli s dárkama ponejvíc spokojený a tak kolem 11tý šel každej svýmu idlu vstříc. gg15. 07. 2006

Dneska ráno v 10 sem byl dohodlej, že se staví Černoch a vyholí mi palici. Samozřejmě jsem ani přinejmenším nečekal, že by se ten tragéd dovalil a tak sem si aspoň asi po měsíci a půl oholil xicht. Odpoledne jsem se dohod s Milanem, že půjdeme plavat na jezko. Asi kolem jedný sem se dokutálel Petrovi a spolu s Johnym a Milanem sme vyrazili směr gyros a následně na dvojku. Voda byla celkem příjemná, což se ovšem nedalo říct o pláži, která byla pokryta koňskými výměšky a párem bavlněných ponožek. Po návratu k Petrovi jsme tam akorát zastihli Radka na prapodivném stroji. Cestou domu a při kempě před mým domem jsem se od něj dozvěděl nejvíc prapodivný věci jako třeba, že Vobřik má sestru. K večeru se měla uskutečnit oslava narozenin Petra v netopejru. Na osmou se stavil Pekos a s řízkem v ruce jesme vyrazili vstříc svému osudu. Dorazili sme do pejra, kde už si to kempili Petr, Kamila, Leoš, Milan, Johny a Zdeněk. Zakempili sme nějaký postraní místa a objednali si 12ku. Zanedlouho se dovalil i Sejk a tak sme se přesunuli do herního koutku a rozjeli poker. Zpočátku to byly klasické hry, ale pak Sejk nasadil svoji uber taktiku 2korun, která dohnala nejednoho z nás k pláči. Mezitím nějak dorazili Jiří, Lukácio, Rodrigo, Lucka a Martina. Asi po hodině luxusního pokeru se k nám dokutálel Jiří s myšlenkou, že by jsme mohli upustit od peněz a zahrát si s ním jen tak, aby se to naučil. Po tom co sklidil nemalý výsměch si u Sejkometa rozměnil asi 4 koruny a joinul koutek plný her. Po pár hrách nás začal nebezpečně obírat o prachy, což začínalo docela zasmrádat. Po asi 2 hodinách sme se konečně rozhodli, že na poker už srát, protože sme byli už úplně přehraný. Ke konci už jsem fakt nechápal, kde jsem, proč tam jsem a co sakra znamenaj ty obrázky co mám v ruce... no prostě jako Černoch, když hraje normálně. Aby jsme přežili, museli jsme se ihned ressurectovat u fotbálku. Mezitím nějak vymizelo homoseXuální trio večera - Jiří, Negr a Rodrigo. Když už byli v hajzlu asi hodinu tak se je Petr vydal někam hledat. Vrátil se sám asi po minutě s tím, že jsou někde v hajzlu. Potřeboval jsem si s Pekosem protáhnout nohy a tak sme se po nich šli kouknout ke stolům venku. Tam samozřejmě nebyli a tak sme si řekli, že pudem před netopejra na chvilku na vzduch. Vyšli sme nahoru a najednou Pekose napoadlo, že by mohli bejt na nádvoří, kde se odehrával nějakej pokus o konzert. Ihned sme se tam vydali, prošli dveřmama a šli dál dovnitř. Pekos znejistil a držel se spíš vzadu. Tak si tak du dál a dál a nejdnou zjišťuju, že stojím na pódiu a pár metrů vedle mě se pokouší nějaká skupina o hudbu. Předemnou tak 100 lidí a čumí na mě. Chvilku sem na ně taky čuměl a pak mi došlo, že je tady asi někdo navíc a tak sem to radši zabalil a vydal se zpátky do netopejra. Postupem času se vrátilo i homotrio a rozjeli se nějaký panáky. Příjemné posezení v hospodě s kamarády u pivka mi zpříjemňovalo pozorovaní prapodivného chování Kamily, která si místama jakési veřejné intelektuální zpovědi, která šla totálně mímo moje smyslové chápání, zapisovala cosi do jakéhosi deníčku. Nějak pozdějc eště přišel Radek a Pavel. Po pár laciných gestech ve kterých už klasicky figurovala moje ruka a Pavlova žebra jsme začli řešit klasický píčoviny. Opět mě si mou pozornost vysloužila Kamila, když vždykcky na někoho z nás ukázala prstem a řekla: "Tohohle(tebe) neznám.". Nemoh sem si pomoct, ale tohle ve mě už fakt vyvolávalo smích, alespoň do té doby než to zopakovala eště tak 5x, pak už mé pocity měly blíž k pláči. Taky jsem se nejednou rozesmál, když se někdo začal smát a navážet se do Pekose, po tom co nejmenovaná slečinka presentovala na svém blogu. Samozřejmě jsem to taky čet a ihned sem se mu vysmál, ale narozdíl od ostatních jsem taky slyšel Pekosův komentář k newsce, kterej se od ní diametrálně lišil na míle. Hvězdou večera se ale pro mě stejně stal Černoch, jehož kvalitní nasazení v dnešním fotbalovém utkání, proběhnuvší ostříhání mé hlavy a kvalitního nasazení jemu vlasní při vysrání se na Pavla a posilku rozesmálo ten večer nejednoho člověka. Někdy v pozdějších dobách se nám vlastně eště podařilo zlikvidovat fotbálek, čehož jsme náležitě litovali. Akce to byla fajn, poznal jsem zajímavý new lidi, zahrál neskutečnej poker, pokecal s klasikama. :)